New Jersey

poleć serwis drukuj

70. urodziny ks. Pawła Dziatkiewicza w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy

01-23-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ dzieci mają możliwość uczęszczania na katechezy w języku polskim. W gronie katechetów, oprócz osób świeckich i sióstr służebniczek, jest też salezjanin, ks. Paweł Dziatkiewicz. Ks. Paweł w ubiegłym roku zainicjował akcję „10 minut z Pismem Świętym”, która wciąż trwa, wzbogacając serca młodych ludzi nieprzemijającymi wartościami. Niedawno ks. Paweł świętował swoje 70. urodziny i proboszcz parafii o. Waldemar Łatkowski zaproponował, aby świętowanie tego jubileuszu przebiegało w kluczu Pisma Świętego. 15 stycznia zarówno katecheci, jak i uczniowie, stanęli na wysokości zadania.

W podziękowaniu za trud i poświęcenie Jubilata, za zasiane „ziarno miłości”, uczestnicy spotkania wyrazili wdzięczność, prezentując scenki biblijne. Przedstawienie rozpoczęły maluszki, prezentując przypowieść o sieci. Zaraz potem pojawiła się klasa pierwsza wraz z siostrami, opowiadając i pokazując przypowieść o talentach. Warto wspomnieć, że każda scenka była w innej formie. Druga klasa wykorzystała filmik, pokazując scenkę o miłosiernym Samarytaninie. Każda scenka przeplatana była piosenką, którą rozpoczynał o. Łukasz Drożak z gitarą. Przypowieść o robotnikach w winnicy pokazana była bardzo obrazowo, ukazane zostały postaci różnych ludzi, ich niezapomniane dzieła i charyzmat.

Następnie na scenie pojawiły się panny roztropne i nieroztropne. Siostra czytała fragment z Pisma Św., a uczniowie naśladowali z wyjątkowym przejęciem spotkanie z Oblubieńcem. Oczywiście nie można było pominąć cudownego rozmnożenia chleba, z którego wszyscy skorzystali, gdyż zarówno dzieci, jak i rodzice oraz goście, zostali nakarmieni smacznymi bułeczkami. Tak jak ponad 2000 lat temu dla wszystkich wystarczyło i jeszcze zostało. Do najstarszych uczniów należała scenka o synu marnotrawnym i niespodzianka w nowoczesnym wykonaniu, świetnie odzwierciedlająca relacje między rodzeństwem a rodzicami. Na zakończenie wystąpiła klasa ks. Pawła, prezentując przypowieść o siewcy. Na koniec uczniowie podziękowali swojemu katechecie za ziarno, które zasiał pośród nich. Ziarno, które owocuje, wydaje plony, a dzięki trosce rodziców wyda jeszcze obfitsze.

W takim dniu nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, życzeń i uśmiechu na twarzyczkach wszystkich aktorów. Niewątpliwie ta forma świętowania sprawiła wiele radości Jubilatowi, a dzieciom pokazała raz jeszcze, jakie wartości kryje najpiękniejsza księga świata. Rodzicom i katechetom udowodniła natomiast, że można świętować inaczej i nieustannie wpajać w młode serca miłość do obcowania z Pismem Świętym.

Katecheci z parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ
opr. RED

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com