New Jersey

poleć serwis drukuj

70. urodziny ks. Pawła Dziatkiewicza w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy

01-23-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ dzieci mają możliwość uczęszczania na katechezy w języku polskim. W gronie katechetów, oprócz osób świeckich i sióstr służebniczek, jest też salezjanin, ks. Paweł Dziatkiewicz. Ks. Paweł w ubiegłym roku zainicjował akcję „10 minut z Pismem Świętym”, która wciąż trwa, wzbogacając serca młodych ludzi nieprzemijającymi wartościami. Niedawno ks. Paweł świętował swoje 70. urodziny i proboszcz parafii o. Waldemar Łatkowski zaproponował, aby świętowanie tego jubileuszu przebiegało w kluczu Pisma Świętego. 15 stycznia zarówno katecheci, jak i uczniowie, stanęli na wysokości zadania.

W podziękowaniu za trud i poświęcenie Jubilata, za zasiane „ziarno miłości”, uczestnicy spotkania wyrazili wdzięczność, prezentując scenki biblijne. Przedstawienie rozpoczęły maluszki, prezentując przypowieść o sieci. Zaraz potem pojawiła się klasa pierwsza wraz z siostrami, opowiadając i pokazując przypowieść o talentach. Warto wspomnieć, że każda scenka była w innej formie. Druga klasa wykorzystała filmik, pokazując scenkę o miłosiernym Samarytaninie. Każda scenka przeplatana była piosenką, którą rozpoczynał o. Łukasz Drożak z gitarą. Przypowieść o robotnikach w winnicy pokazana była bardzo obrazowo, ukazane zostały postaci różnych ludzi, ich niezapomniane dzieła i charyzmat.

Następnie na scenie pojawiły się panny roztropne i nieroztropne. Siostra czytała fragment z Pisma Św., a uczniowie naśladowali z wyjątkowym przejęciem spotkanie z Oblubieńcem. Oczywiście nie można było pominąć cudownego rozmnożenia chleba, z którego wszyscy skorzystali, gdyż zarówno dzieci, jak i rodzice oraz goście, zostali nakarmieni smacznymi bułeczkami. Tak jak ponad 2000 lat temu dla wszystkich wystarczyło i jeszcze zostało. Do najstarszych uczniów należała scenka o synu marnotrawnym i niespodzianka w nowoczesnym wykonaniu, świetnie odzwierciedlająca relacje między rodzeństwem a rodzicami. Na zakończenie wystąpiła klasa ks. Pawła, prezentując przypowieść o siewcy. Na koniec uczniowie podziękowali swojemu katechecie za ziarno, które zasiał pośród nich. Ziarno, które owocuje, wydaje plony, a dzięki trosce rodziców wyda jeszcze obfitsze.

W takim dniu nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, życzeń i uśmiechu na twarzyczkach wszystkich aktorów. Niewątpliwie ta forma świętowania sprawiła wiele radości Jubilatowi, a dzieciom pokazała raz jeszcze, jakie wartości kryje najpiękniejsza księga świata. Rodzicom i katechetom udowodniła natomiast, że można świętować inaczej i nieustannie wpajać w młode serca miłość do obcowania z Pismem Świętym.

Katecheci z parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ
opr. RED

wróć

Fotorelacje

Protest Polonii w Bostonie

W ostatnią niedzielę marca Polonia protestowała przeciwko ustawie S.447. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
04-22-2019
Ferie w PSD im. Z. Herberta w Copiague
04-24-2019
Polska Noc na Yankee Stadium
04-24-2019
Wykład na temat sztuki w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej
04-26-2019
Projekcja filmu „Prawdziwe oblicze Miłosiernego” w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport
04-27-2019
84. Doroczny Bal Fundacji Kościuszkowskiej w Plaza Hotel
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com