New Jersey

poleć serwis drukuj

Styczeń pełen radości w Polskiej Szkole przy parafii św. Jadwigi w Trenton

01-27-2019

Zapewne wszyscy już słyszeli o rekordowej kwocie zebranej na rzecz WOŚP w Trenton. Polska Szkoła przy parafii św. Jadwigi też brała udział w tej akcji. Była odpowiedzialna za zorganizowanie kącika, w którym dzieci rysowały, wycinały, malowały, kleiły – jednym słowem tworzyły dzieła własnej wyobraźni. Oprócz tego nauczycielki prowadziły zabawy z dziećmi. Przy akompaniamencie Tereni Ciepluch wszyscy śpiewali i radośnie pląsali. Dzieci bawiły się wyśmienicie!

Kolejnym szkolnym wydarzeniem było pasowanie na przedszkolaka. Grupa najmłodszych liczy piętnaścioro dzieci. Pod okiem wychowawczyni lic. Katarzyny Medygrał i przy akompaniamencie wspomnianej wcześniej Tereni maluszki zaprezentowały program artystyczny. Po nim nastąpiło uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez szkołę, natomiast rodzice  przygotowali poczęstunek.

A. Urban

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com