New Jersey

poleć serwis drukuj

Styczeń pełen radości w Polskiej Szkole przy parafii św. Jadwigi w Trenton

01-27-2019

Zapewne wszyscy już słyszeli o rekordowej kwocie zebranej na rzecz WOŚP w Trenton. Polska Szkoła przy parafii św. Jadwigi też brała udział w tej akcji. Była odpowiedzialna za zorganizowanie kącika, w którym dzieci rysowały, wycinały, malowały, kleiły – jednym słowem tworzyły dzieła własnej wyobraźni. Oprócz tego nauczycielki prowadziły zabawy z dziećmi. Przy akompaniamencie Tereni Ciepluch wszyscy śpiewali i radośnie pląsali. Dzieci bawiły się wyśmienicie!

Kolejnym szkolnym wydarzeniem było pasowanie na przedszkolaka. Grupa najmłodszych liczy piętnaścioro dzieci. Pod okiem wychowawczyni lic. Katarzyny Medygrał i przy akompaniamencie wspomnianej wcześniej Tereni maluszki zaprezentowały program artystyczny. Po nim nastąpiło uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez szkołę, natomiast rodzice  przygotowali poczęstunek.

A. Urban

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com