New Jersey

poleć serwis drukuj

Pontonem po rzece Delaware

07-31-2017

Gotowi do...
„Wesoły autobus”...
Szczęśliwi i...

Rzeka Delaware, a szczególnie jej okolice, zachwycają swym pięknem. Budzą podziw, a równocześnie skłaniają do refleksji, jakim darem jest otaczający nas świat. Tego piękna doznali uczestnicy „Wakacji z Panem Bogiem”, przebywając przez tydzień w okolicy Lake George i zachwycając się drugim człowiekiem.

Kontynuacją była wyprawa pontonowa właśnie po rzece Delaware w stanie Pensylwania, w której mógł uczestniczyć każdy. Sobota, 23 lipca, okazała się nie tylko trafnym wyborem, ale też idealnym dniem na tego rodzaju wyprawę, którą kolejny raz zorganizował proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ – ojciec Waldemar Łątkowski.

Kilkugodzinna podróż pontonem była dobrym czasem do refleksji, tym bardziej, że towarzyszyły im spotkania z innymi uczestnikami wakacyjnych wydarzeń. Przede wszystkim podróż ta pozwoliła wszystkim uczestnikom zapomnieć o kłopotach i skupić się na tym, co tutaj i co teraz.

Dzieciaki wyskakiwały z pontonów, zażywając kąpieli w ciepłej rzece i ciesząc się z możliwości pływania pod czujnym okiem dorosłych. Dorośli zaś mieli czas na rozmowy, wspomnienia i nawiązanie nowych znajomości. Po kilku godzinach, kiedy dotarliśmy do bazy, był moment na wspólny posiłek. O dziwo, nikt nie śpieszył się i nie niecierpliwił. Hot dogi i hamburgery wyjątkowo wszystkim smakowały.

Po lunchu udaliśmy się na spotkanie modlitewno-integracyjne. Otrzymaliśmy obrazki z 10 przykazaniami kierowcy w nawiązaniu do niedzielnego święta, dnia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Kiedy dorośli dyskutowali z o. Waldemarem o nurtujących ich problemach, dzieci z radością korzystały z cudownego placu zabaw. Otóż ten park dla wielu jest niepowtarzalny i budzi wiele wspomnień, przede wszystkim pielgrzymkowych. To właśnie tutaj jest miejsce noclegowe dla uczestników pieszej pielgrzymki z Great Meadows w stanie New Jersey do Amerykańskiej Częstochowy.

Pewnie wspomnieniom i refleksjom nie byłoby końca, gdyby nie nagła zmiana pogody. Piękne, słoneczne niebo pokryły czarne chmury i bardzo szybko zaczął padać deszcz!

Musieliśmy się rozstać, ale pełni wdzięczności za kolejny, wyjątkowy spływ, za kolejne miło spędzone chwile i za kolejny piękny dzień, który dał nam Pan!

KP

wróć

Fotorelacje

Święconka w Clearwater

W niedzielę 15 kwietnia br. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater (1521 Saturn Ave.) odbyła się Święconka, czyli zabawa wielkanocna. Wzięło w niej udział około 200 osób. Fot. PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
04-26-2018
Spotkanie networkingowe PABA w restauracji Belvedere w New Britain
04-27-2018
Monte Carlo Whist w sali kościoła św. Cyryla i Metodego w Hartford
04-28-2018
83. doroczny Bal Fundacji Kościuszkowskiej w The Plaza Hotel na Manhattanie
04-28-2018
Zabawa wiosenna w Klubie Polonia, Inc.
04-28-2018
Koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz i IRA
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com