New Jersey

poleć serwis drukuj

Pontonem po rzece Delaware

07-31-2017

Gotowi do...
„Wesoły autobus”...
Szczęśliwi i...

Rzeka Delaware, a szczególnie jej okolice, zachwycają swym pięknem. Budzą podziw, a równocześnie skłaniają do refleksji, jakim darem jest otaczający nas świat. Tego piękna doznali uczestnicy „Wakacji z Panem Bogiem”, przebywając przez tydzień w okolicy Lake George i zachwycając się drugim człowiekiem.

Kontynuacją była wyprawa pontonowa właśnie po rzece Delaware w stanie Pensylwania, w której mógł uczestniczyć każdy. Sobota, 23 lipca, okazała się nie tylko trafnym wyborem, ale też idealnym dniem na tego rodzaju wyprawę, którą kolejny raz zorganizował proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ – ojciec Waldemar Łątkowski.

Kilkugodzinna podróż pontonem była dobrym czasem do refleksji, tym bardziej, że towarzyszyły im spotkania z innymi uczestnikami wakacyjnych wydarzeń. Przede wszystkim podróż ta pozwoliła wszystkim uczestnikom zapomnieć o kłopotach i skupić się na tym, co tutaj i co teraz.

Dzieciaki wyskakiwały z pontonów, zażywając kąpieli w ciepłej rzece i ciesząc się z możliwości pływania pod czujnym okiem dorosłych. Dorośli zaś mieli czas na rozmowy, wspomnienia i nawiązanie nowych znajomości. Po kilku godzinach, kiedy dotarliśmy do bazy, był moment na wspólny posiłek. O dziwo, nikt nie śpieszył się i nie niecierpliwił. Hot dogi i hamburgery wyjątkowo wszystkim smakowały.

Po lunchu udaliśmy się na spotkanie modlitewno-integracyjne. Otrzymaliśmy obrazki z 10 przykazaniami kierowcy w nawiązaniu do niedzielnego święta, dnia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Kiedy dorośli dyskutowali z o. Waldemarem o nurtujących ich problemach, dzieci z radością korzystały z cudownego placu zabaw. Otóż ten park dla wielu jest niepowtarzalny i budzi wiele wspomnień, przede wszystkim pielgrzymkowych. To właśnie tutaj jest miejsce noclegowe dla uczestników pieszej pielgrzymki z Great Meadows w stanie New Jersey do Amerykańskiej Częstochowy.

Pewnie wspomnieniom i refleksjom nie byłoby końca, gdyby nie nagła zmiana pogody. Piękne, słoneczne niebo pokryły czarne chmury i bardzo szybko zaczął padać deszcz!

Musieliśmy się rozstać, ale pełni wdzięczności za kolejny, wyjątkowy spływ, za kolejne miło spędzone chwile i za kolejny piękny dzień, który dał nam Pan!

KP

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com