New Jersey

poleć serwis drukuj

Z uczniowskiego dziennika: Uroczystości w Akademii Języka Polskiego w Manchester

02-10-2019

„100 lat” w...
Babcia Ewa B....
Najmłodsi z...
Pierwszoklasiści...
Poczęstunek i...
Poczęstunek i...
Poczęstunek i...
Poczęstunek z...
Przesłanie...
Rozśpiewane...
„100 lat”! Fot. E....
Wiersze w wykonaniu...

Dnia Babci i Dziadka oraz pasowania na uczniów naszych pierwszoklasistów długo nie zapomnę. W pierwszej kolejności odbyło się pasowanie maluchów. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli: Ilana, Kamila, Nina i Daniel. Dzieciaki, które tak niedawno były jeszcze w zerówce, stały z dumnymi minami na scenie w eleganckich, czerwonych togach i czapkach.

Uroczystość odbyła się bez większych komplikacji, mimo lekkiej tremy najmłodszych. Najpierw wszyscy odśpiewali hymn Polski. Po kilku wesołych piosenkach i wierszach uczniowie klasy czwartej poprowadzili na scenie test wiedzy o Polsce. Bardzo „trudne” pytania były skierowane do naszych milusińskich – poradzili sobie naprawdę znakomicie! Pani Marta Kirkicka powinna być bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Nadeszła najważniejsza chwila. Dyrektor Anna Tracz wzięła ogromny ołówek, który jest używany już od wielu lat. Doskonale sama go pamiętam z mojego pasowania! Dotknęła ramienia każdego dzieciaka i wręczyła im dyplomy oraz upominki. Od tej chwili oficjalnie nasza Akademia uznała uczniów pierwszej klasy za część szkolnej rodziny.

Po ceremonii pasowania zaczęła się zabawa zorganizowana na cześć naszych babć i dziadków. Na początek ciekawą część artystyczną przedstawili uczniowie klas najmłodszych, wywołując uśmiechy na twarzach dorosłych. Następnie wnuczki, wnuki oraz babcie i dziadkowie brali udział w fajnych i śmiesznych zawodach i zabawach. Na przykład dziadek lub babcia musieli poznać swojego wnuka lub wnuczkę z zakrytymi oczami, na podstawie wskazówek innych uczniów. Odbył się również konkurs na najpiękniejsze kwiatki zrobione z kolorowej plasteliny. Prace były piękne i różnorodne. Uczestnicy wszystkich gier i zawodów zademonstrowali prawdziwego ducha rywalizacji. Po zabawach, starsi uczniowie serwowali seniorom kawę i herbatę. W tym czasie młodsi częstowali dziadków pysznymi kanapkami domowej roboty, ciastami i innymi smakołykami.

Serdecznie gratuluję wszystkim pierwszoklasistom i życzę im wytrwałości. Naszym kochanym babciom i dziadkom, zarówno tym, którzy świętowali razem z nami, jak i tym, którzy mieszkają w Polsce, życzę dużo zdrówka i sto lat!

Zuzanna Misztela, kl. X

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com