New Jersey

poleć serwis drukuj

Z uczniowskiego dziennika: Uroczystości w Akademii Języka Polskiego w Manchester

02-10-2019

„100 lat” w...
Babcia Ewa B....
Najmłodsi z...
Pierwszoklasiści...
Poczęstunek i...
Poczęstunek i...
Poczęstunek i...
Poczęstunek z...
Przesłanie...
Rozśpiewane...
„100 lat”! Fot. E....
Wiersze w wykonaniu...

Dnia Babci i Dziadka oraz pasowania na uczniów naszych pierwszoklasistów długo nie zapomnę. W pierwszej kolejności odbyło się pasowanie maluchów. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli: Ilana, Kamila, Nina i Daniel. Dzieciaki, które tak niedawno były jeszcze w zerówce, stały z dumnymi minami na scenie w eleganckich, czerwonych togach i czapkach.

Uroczystość odbyła się bez większych komplikacji, mimo lekkiej tremy najmłodszych. Najpierw wszyscy odśpiewali hymn Polski. Po kilku wesołych piosenkach i wierszach uczniowie klasy czwartej poprowadzili na scenie test wiedzy o Polsce. Bardzo „trudne” pytania były skierowane do naszych milusińskich – poradzili sobie naprawdę znakomicie! Pani Marta Kirkicka powinna być bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Nadeszła najważniejsza chwila. Dyrektor Anna Tracz wzięła ogromny ołówek, który jest używany już od wielu lat. Doskonale sama go pamiętam z mojego pasowania! Dotknęła ramienia każdego dzieciaka i wręczyła im dyplomy oraz upominki. Od tej chwili oficjalnie nasza Akademia uznała uczniów pierwszej klasy za część szkolnej rodziny.

Po ceremonii pasowania zaczęła się zabawa zorganizowana na cześć naszych babć i dziadków. Na początek ciekawą część artystyczną przedstawili uczniowie klas najmłodszych, wywołując uśmiechy na twarzach dorosłych. Następnie wnuczki, wnuki oraz babcie i dziadkowie brali udział w fajnych i śmiesznych zawodach i zabawach. Na przykład dziadek lub babcia musieli poznać swojego wnuka lub wnuczkę z zakrytymi oczami, na podstawie wskazówek innych uczniów. Odbył się również konkurs na najpiękniejsze kwiatki zrobione z kolorowej plasteliny. Prace były piękne i różnorodne. Uczestnicy wszystkich gier i zawodów zademonstrowali prawdziwego ducha rywalizacji. Po zabawach, starsi uczniowie serwowali seniorom kawę i herbatę. W tym czasie młodsi częstowali dziadków pysznymi kanapkami domowej roboty, ciastami i innymi smakołykami.

Serdecznie gratuluję wszystkim pierwszoklasistom i życzę im wytrwałości. Naszym kochanym babciom i dziadkom, zarówno tym, którzy świętowali razem z nami, jak i tym, którzy mieszkają w Polsce, życzę dużo zdrówka i sto lat!

Zuzanna Misztela, kl. X

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
06-21-2019
65. Doroczny Polski Festiwal w Syracuse
06-21-2019
Noc Świętojańska w Poconos
06-22-2019
Kolonie po polsku: „Z tańcem i różańcem na ty” w Parafii św. Teresy w Linden
06-22-2019
Kolacja pożegnalna w związku z przejściem ks. prałata Antoniego Czarneckiego na emeryturę
06-22-2019
Zabawa letnia w Haller Post #111
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com