New Jersey

poleć serwis drukuj

Z uczniowskiego dziennika: Uroczystości w Akademii Języka Polskiego w Manchester

02-10-2019

„100 lat” w...
Babcia Ewa B....
Najmłodsi z...
Pierwszoklasiści...
Poczęstunek i...
Poczęstunek i...
Poczęstunek i...
Poczęstunek z...
Przesłanie...
Rozśpiewane...
„100 lat”! Fot. E....
Wiersze w wykonaniu...

Dnia Babci i Dziadka oraz pasowania na uczniów naszych pierwszoklasistów długo nie zapomnę. W pierwszej kolejności odbyło się pasowanie maluchów. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli: Ilana, Kamila, Nina i Daniel. Dzieciaki, które tak niedawno były jeszcze w zerówce, stały z dumnymi minami na scenie w eleganckich, czerwonych togach i czapkach.

Uroczystość odbyła się bez większych komplikacji, mimo lekkiej tremy najmłodszych. Najpierw wszyscy odśpiewali hymn Polski. Po kilku wesołych piosenkach i wierszach uczniowie klasy czwartej poprowadzili na scenie test wiedzy o Polsce. Bardzo „trudne” pytania były skierowane do naszych milusińskich – poradzili sobie naprawdę znakomicie! Pani Marta Kirkicka powinna być bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Nadeszła najważniejsza chwila. Dyrektor Anna Tracz wzięła ogromny ołówek, który jest używany już od wielu lat. Doskonale sama go pamiętam z mojego pasowania! Dotknęła ramienia każdego dzieciaka i wręczyła im dyplomy oraz upominki. Od tej chwili oficjalnie nasza Akademia uznała uczniów pierwszej klasy za część szkolnej rodziny.

Po ceremonii pasowania zaczęła się zabawa zorganizowana na cześć naszych babć i dziadków. Na początek ciekawą część artystyczną przedstawili uczniowie klas najmłodszych, wywołując uśmiechy na twarzach dorosłych. Następnie wnuczki, wnuki oraz babcie i dziadkowie brali udział w fajnych i śmiesznych zawodach i zabawach. Na przykład dziadek lub babcia musieli poznać swojego wnuka lub wnuczkę z zakrytymi oczami, na podstawie wskazówek innych uczniów. Odbył się również konkurs na najpiękniejsze kwiatki zrobione z kolorowej plasteliny. Prace były piękne i różnorodne. Uczestnicy wszystkich gier i zawodów zademonstrowali prawdziwego ducha rywalizacji. Po zabawach, starsi uczniowie serwowali seniorom kawę i herbatę. W tym czasie młodsi częstowali dziadków pysznymi kanapkami domowej roboty, ciastami i innymi smakołykami.

Serdecznie gratuluję wszystkim pierwszoklasistom i życzę im wytrwałości. Naszym kochanym babciom i dziadkom, zarówno tym, którzy świętowali razem z nami, jak i tym, którzy mieszkają w Polsce, życzę dużo zdrówka i sto lat!

Zuzanna Misztela, kl. X

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com