New Jersey

poleć serwis drukuj

Akademia Piłkarska Legii Warszawa nawiązała współpracę z klubem sportowym Vistula z Garfield

02-10-2019

Fot. Legia Soccer...
Fot. Legia Soccer...
Fot. Legia Soccer...

Legia Soccer Schools to świeżo upieczony partner klubu sportowego Vistula z Garfield, NJ. Celem prowadzonego przez nich programu jest aktywizacja dzieci do sportu oraz kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych poprzez prowadzenie obozów, szkół sportowych oraz oczywiście treningów. O planach na przyszłość i obozach szkoleniowych dla młodych piłkarzy opowiadają Adam Orlikowski – dyrektor Legia Soccer Schools i Marcin Harasimowicz – menadżer ds. operacyjnych Legia Soccer Schools.

Dlaczego Legia Soccer Schools i Legia Academy zaczęły interesować się rynkiem amerykańskim?

Adam Orlikowski: Władze klubu sondowały możliwość rozwinięcia działalności na amerykańskim rynku podczas styczniowego (2018) zgrupowania na Florydzie oraz United Soccer Convention w Filadelfii (2018) i Chicago (2019), czyli wielkich konferencji trenerskich, w których uczestniczyło ponad piętnaście tysięcy osób, w tym przedstawiciele Legia Soccer Schools. Po naszych wizytach za Atlantykiem wiemy, że wśród Polonii Amerykańskiej jest ogromna potrzeba identyfikacji z krajem, a my tę więź jesteśmy w stanie zbudować. Otwieramy się również na lokalne społeczności. Narodowość nie ma znaczenia, zapraszamy na treningi wszystkich chętnych.

Marcin Harasimowicz: To początek naszej międzynarodowej ekspansji i wyjątkowa okazja do pokazania projektu Legia Soccer Schools poza granicami Polski oraz wspaniała promocja dla najpopularniejszego polskiego klubu, jakim jest Legia. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z zagranicznymi partnerami, nie tylko w USA. Zależy nam, żeby nasze szkółki gościły również w innych krajach i mam nadzieję, że niebawem będziemy zapraszać na piłkarskie obozy już na kolejnym kontynencie.

Jakie projekty już udało się Wam zrealizować?

Marcin Harasimowicz: Bardzo duże zainteresowanie Polonii amerykańskiej udziałem Legii w turnieju Florida Cup oraz nawiązane kontaktów podczas zgrupowania i Kongresów zaowocowały zorganizowaniem Legia Warszawa Soccer Camp 2018 – dwóch turnusów w San Francisco i Bostonie dla prawie 100 dzieci w wielu 6–19 lat.

Jakie macie projekty na przyszłość w USA oraz w metropolii nowojorskiej?

Adam Orlikowski: Przed nami oczywiście kolejne projekty. Już w lutym zorganizujemy pierwszy Winter Soccer Camp – w New Jersey, a w najbliższe lato mamy nadzieję powtórzyć obozy w Bostonie, San Francisco oraz New Jersey a także, dzięki nawiązanym na ostatnim Kongresie Soccer Coaches kontaktom, przeprowadzić obozy w Chicago. Mają one być pierwszym krokiem, by w najbliższej przyszłości otworzyć w USA ośrodek treningowy Legii Warszawa.

Dlaczego wybraliście do współpracy właśnie SC Vistula Garfield?

Adam Orlikowski: To naturalny partner dla Legii. Jest to polski, prężnie działający klub, który daje gwarancję realizacji naszych planów z sukcesem. Bardzo ostrożnie wybieramy podmioty, z którymi współpracujemy. Nasza wizyta w NJ pod koniec zeszłego roku pozwoliła przekonać się do kogo adresować projekty Legii – szczegółowe rozpoznanie dało wiele argumentów za tym, by w tym rejonie był to Klub SC Vistula Garfield.

Czy możecie w skrócie opowiedzieć o tym, co LSS robi w Polsce?

Marcin Harasimowicz: Celem programu „Legia Soccer Schools” jest aktywizacja dzieci do sportu oraz edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych. Promocja aktywnego stylu życia w oparciu o trening piłkarski pozwoli wprowadzić najmłodszych w świat sportu, systematyczności, obowiązkowości, co w przyszłości pozwoli na lepsze przystosowanie się do życia.

Adam Orlikowski: Przyświeca nam realizacja dwóch głównych celów: sportowego (zainteresowanie sportem od najmłodszych lat, dobra zabawa, radość, uśmiech, wzrost sprawności fizycznej dzieci, rozwijanie wyobraźni i koncentracji) oraz społecznego (budowanie „Sportowej Rodziny”, brak selekcji, nauka gry w myśl zasady fair play, wzajemny szacunek, nauka pracy w grupie, propagowanie zdrowego stylu życia, wychowywanie przyszłych zawodników, trenerów i kibiców).

Marcin Harasimowicz: W Polsce mamy w tej chwili ponad 100 lokalizacji treningowych, a sportowe projekty, jakie w nich prowadzimy, to: przedszkola piłkarskie – dzieci w wieku 3-7 lat, szkoły piłkarskie – dzieci w wieku 6-10 lat, szkoły techniki – dzieci w wieku 6-14 lat, szkoły dla bramkarzy – dzieci w wieku 7-14 lat, szkoła motoryki – dzieci w wieku 6-14 lat, obozy piłkarskie – dzieci w wieku 6-14 lat.

Co może przyczynić się do waszego sukcesu w USA? Co robicie lepiej od innych i czy będziecie w stanie konkurować z renomowanymi markami już obecnymi na rynku?

Adam Orlikowski: Podstawową wartością, która nas wyróżnia, jest to, że nad realizacją obozu na boisku czuwa kadra Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa – trenerzy z licencjami UEFA, którzy gwarantują przeprowadzenie programu sportowego dokładnie takiego, jaki na co dzień funkcjonuje w Legii Warszawa. Trenerzy Akademii poprowadzą warsztaty dla lokalnych szkoleniowców, którzy w przyszłości będą mogli organizować zajęcia pod szyldem Legia Soccer Schools. W trakcie obozu nie zabraknie również spotkań z Polakami. Dzieci będą ćwiczyć w strojach treningowych Legii Warszawa a te, które będą się najbardziej wyróżniać, otrzymają szansę dołączenia do Akademii Legii Warszawa w Polsce. Poza tym w cenie obozu znajdują się m.in.: 2 treningi dziennie prowadzone przez trenerów Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa (sztab trenerski z licencjami UEFA), zajęcia z video analizy oraz wykłady na temat taktyki, codzienne lunche i woda, zestaw treningowy w barwach Legii Warszawa dla każdego uczestnika, ubezpieczenie US Soccer.

Zapraszamy na stronę www.SoccerCamps.legia.com, gdzie znajdziecie więcej informacji oraz będziecie mogli zapisać się na najbliższy termin campu.

Czy waszym rynkiem docelowym jest tylko Polonia, czy macie szersze plany?

Marcin Harasimowicz: Chcemy dać się poznać każdemu, kto ma ambicję nauczyć się lepiej grać w piłkę. Obozy są otwarte dla dzieci wszystkich narodowości, choć wiadomo, że w obszarach o bogatej polonijnej społeczności to dzieci z polskimi korzeniami będą głównym odbiorcą naszej piłkarskiej wiedzy.

Jak można dowiedzieć się więcej o waszych projektach w USA? Jak najlepiej się z wami kontaktować?

Adam Orlikowski: Więcej na temat obozów w New Jersey znajdziecie na www.SoccerCamps.legia.com. Polecamy także śledzić media naszej Akademii oraz Legia Soccer Schools, gdzie informujemy o naszych bieżących sportowych realizacjach. Jeśli macie pytania lub pomysły na współpracę – jesteśmy otwarci na kontakt i rozmowę. Zapraszamy i do zobaczenia!

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com