New Jersey

poleć serwis drukuj

„Potyczki z historią” w Polskiej Szkole im. św. Kazimierza królewicza w Newark

03-07-2019

Fot....
Fot....
Fot....

23 lutego zajęcia w Polskiej Szkole im. św. Kazimierza królewicza w Newark miały inny niż zwykle przebieg. Szkołę odwiedził Krzysztof Czuj, pasjonat i rekonstruktor historii. Przedstawił zgromadzonym dzieciom i młodzieży prezentację pt. „Potyczki z historią, czyli rozmowy o naszych bohaterach, tradycjach i powodach do dumy z bycia Polakiem na obczyźnie”.

Młodzi widzowie z zaciekawieniem słuchali opowieści pana Krzysztofa, wielkie zainteresowanie wzbudziła też prezentacja mundurów i akcesoriów wojskowych. Po takim przeszkoleniu gość uznał, że uczniowie Polskiej Szkoły w Newark są godni tego, by zaprzysiąc ich jako nowych „rekrutów” do Wojska Polskiego.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com