New Jersey

poleć serwis drukuj
Mandat, wystawiony...

Trwają prace nad ustawą, na mocy której przy drogach w New Jersey mogą się pojawić urządzenia monitorujące prędkość

08-02-2017

Czy w New Jersey pojawią się przy drogach kamery monitorujące prędkość? Odpowiedź na to pytanie bardzo interesuje zmotoryzowanych mieszkańców stanu… czyli prawie wszystkich. Zgodnie z projektem nowej ustawy kamery miałyby zostać zamontowane w miejscach, w których obowiązują ograniczenia prędkości. Jak to funkcjonowałoby w praktyce?

Jeśli urządzenie wykryłoby, że dany pojazd porusza się z prędkością przekraczającą o 11 mil na godzinę dozwolony limit, zrobiłoby zdjęcie tablic rejestracyjnych. Następnie właściciel pojazdu pocztą otrzymałby powiadomienie o popełnionym wykroczeniu i mandat. Mandat mógłby przyjść nawet do trzech miesięcy po zarejestrowaniu zdarzenia, co znacznie utrudniałoby właścicielowi weryfikację np. tego, kto kierował wtedy autem. Większość mieszkańców New Jersey jest przeciwna wprowadzeniu kamer.

Przeciwnicy takiego rozwiązania argumentują, że wcale nie poprawi ono bezpieczeństwa na drogach, a będzie jedynie służyło do wyciągnięcia od ludzi pieniędzy. – To będzie regresywny, arbitralny podatek – twierdzi radny Declan O’Scanlon. Jednak sponsor ustawy, radny Nicholas Chiaravalloti, jest najwyraźniej odmiennego zdania.

abc

wróć

Fotorelacje

Polska Noc na Stadionie

Polskie akcenty zdominowały stadion New Britain Stadium w sobotni wieczór 5 sierpnia podczas Polskiej Nocy z drużyną baseballu New Britain Bees. Z tej okazji na stadionie można było usłyszeć polską muzykę, skosztować polskiej kuchni oraz zrobić sobie zdjęcie z jedną z kilku polskich maskotek, jak np. pszczółką Mają. Kostium pszczółki Mai jest najnowszym nabytkiem drużyny. Fot. Adrian Baron

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com