New Jersey

poleć serwis drukuj
W balu wzięli...

Bal walentynkowy w Passaic

03-12-2019

16 lutego w sali bankietowej Diecezjalnego Sanktuarium św. Jana Pawła II – kościoła Matki Bożej Różańcowej w Passaic odbył się bal walentynkowy, którego głównym punktem było mianowanie Marszałka i wybór Miss Polonias Parady Pułaskiego 2019.

Szarfę marszałkowską otrzymał Tadeusz Wszolek z Paramus i to on poprowadzi Polonię z Passaic 5. Aleją w pierwszą niedzielę października podczas tegorocznej Parady Pułaskiego. Towarzyszyć mu będą Miss Polonia Passaic 2019 Isabella Lewandowski z Kinnelon oraz Junior Miss Polonias: Veronica Bednarz (Sparta) i Samantha Dabal (Wallington).

Tadeusz Wszolek pochodzi z Podkarpacia. Jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Obecnie wraz z żoną i trójką dzieci mieszka w Paramus, NJ. Chętnie angażuje się w życie lokalnej społeczności, od 2012 r. należy do polskiej parafii MB Różańcowej w Passaic.

Isabella Lewandowski, córka Doroty i Artura Lewandowskich, jest studentką drugiego roku w Villa Walsh Academy w Morristown. Jest członkinią wielu klubów sportowych, interesuje się historią, uczy się języka hiszpańskiego, śpiewa w chórze parafialnym w kościele św. Antoniego w Butler, NJ. W parafii MB Różańcowej w Passaic przyjęła sakrament bierzmowania.

Samantha Dabal wraz z rodzicami Anetą i Andrzejem oraz bratem Jakubem mieszka w Wallington, NJ. Uczennica czwartej klasy, od 4. roku życia uczęszcza też do Polskiej Szkoły Dokształcającej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki działającej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II – parafii Matki Bożej Różańcowej w Passaic. Kocha zwierzęta i może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Veronica Bednarz wraz z rodzicami Lisą i Thomasem oraz rodzeństwem: siostrą Julianną i bratem Sebastianem mieszka w Sparcie, NJ. Uczennica 6 klasy. Jej pasją jest jazda konna, taniec i piłka nożna. Jest też uzdolniona muzycznie – gra na wiolonczeli oraz śpiewa. Chętnie bierze udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych i marzy o tym, by osiągnąć w życiu sukces.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1089.html

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com