New Jersey

poleć serwis drukuj

Agata Wójcik poprowadzi kontyngent z Ocean County, NJ podczas Parady Pułaskiego 2019

03-12-2019

Głównym punktem...
Marszałek Parady...
Uczestnicy mogli...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

2 marca w szkolnym audytorium przy 1143 E. County Line Rd w Lakewood, NJ miała miejsce „Oskarowa gala”. Jak na imprezę w hollywoodzkim stylu przystało był czerwony dywan, na tle którego można było pozować do pamiątkowych zdjęć, jednak prawdziwymi gwiazdami wieczoru były Agata Wójcik – szarfowana podczas zabawy na Marszałka 2019 oraz Julia Choińska, Miss Polonia 2019. Obie panie poprowadzą kontyngent z Ocean County, NJ 5. Aleją podczas tegorocznej Parady Pułaskiego.

Goście, którzy mogli tego wieczoru świętować ostatki, już przy wejściu witani byli ciepło i serdecznie, a zdjęciom na czerwonym dywanie nie było końca. Zarówno panie w wieczorowych kreacjach, jak i towarzyszący im panowie, sprawiali wrażenie zadowolonych z wystroju sali, nastroju i smacznego posiłku przygotowanego przez rodziców Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ. Punktem kulminacyjnym była prezentacja Marszałka 2019. Zgodnie z tradycją szkoły, przedstawienia nowego marszałka dokonała osoba, która sprawowała tę funkcję w roku poprzednim. Anna Warchoł, zastępczyni dyrektora szkoły i Marszałek 2018, przedstawiła obecnym zasługi, osiągnięcia i wieloletni związek ze szkołą Marszałka 2019 Agaty Wójcik, dzięki czemu zgromadzeni na sali mieli okazję bliżej poznać osobę zaangażowaną przez wiele lat w lokalnym środowisku. Następnie dokonano szarfowania  oraz złożono pani Agacie najlepsze życzenia i gratulacje.

W dalszej kolejności przyszedł czas wyborów Miss. Uroczyście podziękowano Patrycji Kwiatek za reprezentowanie Lakewood jako Miss Polonia 2018 i wręczono koronę Miss Polonia 2019 uczennicy klasy maturalnej Julii Choińskiej. Po tej oficjalnej części przewidziany był czas na pamiątkowe zdjęcia z gronem pedagogicznym, komitetem rodzicielskim i oczywiście obecną na zabawie młodzieżą – absolwentami szkoły. Wieczór płynął szybko i przyjemnie, a obecni na sali goście bawili się prawie do białego rana.

Kasia Pawka, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com