New Jersey

poleć serwis drukuj

Wielkopostna katecheza w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy

03-14-2019

Podczas wtorkowego...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ, gdzie pracują polscy redemptoryści, w ramach duszpasterstwa prowadzona jest katecheza w języku polskim dla okolicznej Polonii. Ponadto o. Waldemar Łątkowski, proboszcz parafii, od 12 lat organizuje obozy dla dzieci i młodzieży, tzw. „Wakacje z Panem Bogiem”, po to aby zachęcać i wprowadzać młodych i dzieci w głębię naszych religijnych wartości. Wszelkie formy pracy skierowane są ku dzieciom i młodzieży.

Z racji tego, że rozpoczął się Wielki Post, na katechezę, która miała miejsce we wtorek, 12 marca, przygotowano drogę krzyżową pt. „Poszedłbym za tobą, ale…”. Katecheci czytali poszczególne stacje z odpowiednim podkreśleniem znaczenia i wymowy słów. Droga życiowego powołania to temat trudny, ale tym razem wykorzystano niecodzienną okoliczność, która znakomicie wkomponowała się w całość. Siostra Elżbieta Łopatka ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Woodbridge obchodziła swoje 50. urodziny. Nie mogło być lepszego splotu okoliczności i lepszego prezentu niż wspólna modlitwa i rozważania o powołaniu. Na koniec zaśpiewano „Barkę” i poproszono siostrę o podzielenie się swoim świadectwem. Następnie zaśpiewano „Życzymy , życzymy….”.

W modlitewnym spotkaniu uczestniczył też obecny akurat w USA prowincjał Zgromadzenia Redemptorystów o. Janusz Sok. Skierował kilka słów do jubilatki, ale też dodał otuchy dzieciom, które w skupieniu słuchały tego, co do nich mówił.

Kolejny raz okazało się, że tak niewiele potrzeba, aby w gonitwie dnia codziennego zatrzymać się i pomyśleć o swoim życiowym powołaniu i o tych, którzy są wśród nas, krocząc wiernie za Jezusem – o siostrach zakonnych, księżach, zakonnikach.

opr. JLS

 


Cieszymy się, że w Perth Amboy są zakonnicy i zakonnice dzielący się swoim świadectwem z najmłodszym pokoleniem. Z okazji urodzin życzymy siostrze Elżbiecie niegasnącego zapału, uśmiechu i wielu błogosławieństw oraz dużo, dużo zdrowia!

Katecheci wraz z rodzicami i uczniami Polskiego CCD w Perth Amboy

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
03-22-2019
Spotkanie networkingowe w Fundacji Kościuszkowskiej
03-22-2019
Rekolekcje w Amerykańskiej Częstochowie
03-22-2019
„Ryba i frytki” w parafii św. Jana Kantego w Clifton
03-23-2019
Koncert Lady Pank w Polskim Centrum w Clearwater
03-23-2019
Koncert Sary Daneshpour w Broward County Main Library w Fort Lauderdale
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com