New Jersey

poleć serwis drukuj

Wielkopostna katecheza w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy

03-14-2019

Podczas wtorkowego...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ, gdzie pracują polscy redemptoryści, w ramach duszpasterstwa prowadzona jest katecheza w języku polskim dla okolicznej Polonii. Ponadto o. Waldemar Łątkowski, proboszcz parafii, od 12 lat organizuje obozy dla dzieci i młodzieży, tzw. „Wakacje z Panem Bogiem”, po to aby zachęcać i wprowadzać młodych i dzieci w głębię naszych religijnych wartości. Wszelkie formy pracy skierowane są ku dzieciom i młodzieży.

Z racji tego, że rozpoczął się Wielki Post, na katechezę, która miała miejsce we wtorek, 12 marca, przygotowano drogę krzyżową pt. „Poszedłbym za tobą, ale…”. Katecheci czytali poszczególne stacje z odpowiednim podkreśleniem znaczenia i wymowy słów. Droga życiowego powołania to temat trudny, ale tym razem wykorzystano niecodzienną okoliczność, która znakomicie wkomponowała się w całość. Siostra Elżbieta Łopatka ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Woodbridge obchodziła swoje 50. urodziny. Nie mogło być lepszego splotu okoliczności i lepszego prezentu niż wspólna modlitwa i rozważania o powołaniu. Na koniec zaśpiewano „Barkę” i poproszono siostrę o podzielenie się swoim świadectwem. Następnie zaśpiewano „Życzymy , życzymy….”.

W modlitewnym spotkaniu uczestniczył też obecny akurat w USA prowincjał Zgromadzenia Redemptorystów o. Janusz Sok. Skierował kilka słów do jubilatki, ale też dodał otuchy dzieciom, które w skupieniu słuchały tego, co do nich mówił.

Kolejny raz okazało się, że tak niewiele potrzeba, aby w gonitwie dnia codziennego zatrzymać się i pomyśleć o swoim życiowym powołaniu i o tych, którzy są wśród nas, krocząc wiernie za Jezusem – o siostrach zakonnych, księżach, zakonnikach.

opr. JLS

 


Cieszymy się, że w Perth Amboy są zakonnicy i zakonnice dzielący się swoim świadectwem z najmłodszym pokoleniem. Z okazji urodzin życzymy siostrze Elżbiecie niegasnącego zapału, uśmiechu i wielu błogosławieństw oraz dużo, dużo zdrowia!

Katecheci wraz z rodzicami i uczniami Polskiego CCD w Perth Amboy

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com