New Jersey

poleć serwis drukuj
Emily's List w...

Kampania w toku – Emily’s List włącza się do gry

08-02-2017

Do wyborów pozostał jeszcze ponad rok, ale kampania nabiera już coraz większego tempa. Dwie największe partie wybierają kandydatów i intensywnie budują swój kapitał polityczny, licząc, że to zapewni im wyborczy sukces.

W tej politycznej grze biorą też udział organizacje zewnętrze. Jedną z nich jest Emily’s List, jedna z najbardziej znanych organizacji pro-choice, opowiadających się za prawem kobiet do decydowania o aborcji i innymi tzw. prawami reprodukcyjnymi. W zeszłorocznej kampanii Emily’s List wydała 33 miliony dolarów. Teraz zapowiedziała „ostrą walkę” przeciwko kandydatom republikanów, którymi w New Jersey są m.in. Frank LoBiondo (R-2nd Dist.), Leonard Lance (R-7th Dist.) i Rodney Frelinghuysen (R-11th Dist.). Jednak członkowie komitetu Partii Republikańskiej uważają, że nie ma powodów do zmartwień. – No cóż, demokraci popierają demokratów, jest to tak samo odkrywcze stwierdzenie jak to, że niebo jest niebieskie – tak sarkastycznie zapowiedzi włączenia się organizacji do kampanii skomentował rzecznik NRCC Chris Martin.

Czy ma rację? Emily’s List powstała w 1985 r. Od tamtej pory regularnie wspiera zwłaszcza kobiety z Partii Demokratycznej ubiegające się o urząd, walcząc w ten sposób o równouprawnienie i prawo kobiet do samorealizacji. Organizacja zwłaszcza w ostatnich czasach stała się bardzo wpływową siłą polityczną, z którą kandydaci powinni się liczyć.

abc

wróć

Fotorelacje

Polska Noc na Stadionie

Polskie akcenty zdominowały stadion New Britain Stadium w sobotni wieczór 5 sierpnia podczas Polskiej Nocy z drużyną baseballu New Britain Bees. Z tej okazji na stadionie można było usłyszeć polską muzykę, skosztować polskiej kuchni oraz zrobić sobie zdjęcie z jedną z kilku polskich maskotek, jak np. pszczółką Mają. Kostium pszczółki Mai jest najnowszym nabytkiem drużyny. Fot. Adrian Baron

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com