New Jersey

poleć serwis drukuj

Bal Kościuszkowski w Passaic

05-06-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

28 kwietnia w Polsko-Amerykańskim Centrum w Passaic odbył się doroczny Bal Kościuszkowski, organizowany przez Centralę Polskich Organizacji z Passaic, Clifton i okolic. Podczas balu oficjalnie ogłoszono nazwiska Miss Polonia i młodych marszałków Parady Pułaskiego 2019, którzy w pierwszą niedzielę października wraz z marszałkiem kontyngentu Clifton, Passaic i okolic pomaszerują 5. Aleją na czele lokalnej Polonii.

Koronę Miss Polonia 2019 otrzymała Julia Jurkowski, Junior Miss Polonia została Gabriela Ruszała, natomiast tytuł Little Miss Polonia przypadł Sofii Sardo. Funkcję Young Marshal powierzono Karolowi Chrobakowi, a Junior Marshal został Kevin Cachro.

Parada Pułaskiego to wydarzenie, które łączy pokolenia. Wybór nie tylko Miss, Junior Miss i Little Miss Polonia, ale również młodych marszałków to ciekawy pomysł, by w szerszym zakresie włączyć do udziału w Paradzie dzieci i młodzież.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com