New Jersey

poleć serwis drukuj

Bal Kościuszkowski w Passaic

05-06-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

28 kwietnia w Polsko-Amerykańskim Centrum w Passaic odbył się doroczny Bal Kościuszkowski, organizowany przez Centralę Polskich Organizacji z Passaic, Clifton i okolic. Podczas balu oficjalnie ogłoszono nazwiska Miss Polonia i młodych marszałków Parady Pułaskiego 2019, którzy w pierwszą niedzielę października wraz z marszałkiem kontyngentu Clifton, Passaic i okolic pomaszerują 5. Aleją na czele lokalnej Polonii.

Koronę Miss Polonia 2019 otrzymała Julia Jurkowski, Junior Miss Polonia została Gabriela Ruszała, natomiast tytuł Little Miss Polonia przypadł Sofii Sardo. Funkcję Young Marshal powierzono Karolowi Chrobakowi, a Junior Marshal został Kevin Cachro.

Parada Pułaskiego to wydarzenie, które łączy pokolenia. Wybór nie tylko Miss, Junior Miss i Little Miss Polonia, ale również młodych marszałków to ciekawy pomysł, by w szerszym zakresie włączyć do udziału w Paradzie dzieci i młodzież.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com