New Jersey

poleć serwis drukuj
Przyjęcie zostało...

Przyjęcie w Trump National Golf Club Bedminster wsparło tegoroczną Paradę Pułaskiego

05-09-2019

W niedzielę, 5 maja, Polonia spotkała się w prywatnym klubie golfowym prezydenta Trumpa w Bedminster w New Jersey. Impreza, współorganizowana przez Północno-wschodnią Polsko-Amerykańską Izbę Handlową zarządzaną przez Karolinę Dehnhard oraz fundację Show Me Your Heart Foundation i Heather Won Choi, miała na celu wsparcie tegorocznej Parady Pułaskiego i jej Wielkiego Marszałka Darka Barcikowskiego.

Była to pierwsza w historii polonijna impreza w letniej rezydencji prezydenta. Frekwencja dopisała, a goście – zwłaszcza panie – prezentowali się zjawiskowo, bowiem ze względu na odbywające się w ten sam weekend wyścigi konne Kentucky Derby wiele uczestniczek przybyło w strojnych i niezwykle oryginalnych kapeluszach.

To niesamowite, z jakim entuzjazmem Polonia podchodzi do tegorocznej Parady. Bardzo mnie to cieszy, doceniam też ogromne wsparcie, jakie odczuwam od wielu osób i organizacji jako pierwszy w historii Wielki Marszałek ze stanu Connecticut – mówi Darek Barcikowski.

Polonijne przyjęcie w Trump National Golf Club Bedminster było wydarzeniem bez precedensu, ale słowa „po raz pierwszy w historii” często padają w kontekście tegorocznej Parady Pułaskiego, którą w tym roku poprowadzi (po raz pierwszy!) stan Connecticut, gdzie pod koniec lutego odbyło się przyjęcie fundraisingowe „Oskary 2019” – również pierwsze tego typu wydarzenie.

Chciałbym pokazać wszystkim, że prowadzenie Parady przez Connecticut nie jest tylko tytularnym zaszczytem. Jednym z moich celów było tchnięcie nowej energii w to wydarzenie i cieszę się, że nasze inicjatywy są tak pozytywnie odbierane, nie tylko przez Polonię w Connecticut, ale również przez pozostałe stany. Wierzę, że w pierwszą niedzielę października na 5. Alei będzie nas dużo i że razem pokażemy dumę z tego, co nas wszystkich, ponad jakimikolwiek podziałami, łączy – mówi Barcikowski.

Wcześniej jednak odbędzie się jeszcze jedno galowe przyjęcie mające na celu wsparcie tegorocznej Parady – tym razem w Nowym Jorku, w eleganckim penthousie na Manhattanie. Więcej szczegółów już wkrótce na łamach „Białego Orła”!

Joanna Szybiak


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1107.html

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com