New Jersey

poleć serwis drukuj
Przyjęcie zostało...

Przyjęcie w Trump National Golf Club Bedminster wsparło tegoroczną Paradę Pułaskiego

05-09-2019

W niedzielę, 5 maja, Polonia spotkała się w prywatnym klubie golfowym prezydenta Trumpa w Bedminster w New Jersey. Impreza, współorganizowana przez Północno-wschodnią Polsko-Amerykańską Izbę Handlową zarządzaną przez Karolinę Dehnhard oraz fundację Show Me Your Heart Foundation i Heather Won Choi, miała na celu wsparcie tegorocznej Parady Pułaskiego i jej Wielkiego Marszałka Darka Barcikowskiego.

Była to pierwsza w historii polonijna impreza w letniej rezydencji prezydenta. Frekwencja dopisała, a goście – zwłaszcza panie – prezentowali się zjawiskowo, bowiem ze względu na odbywające się w ten sam weekend wyścigi konne Kentucky Derby wiele uczestniczek przybyło w strojnych i niezwykle oryginalnych kapeluszach.

To niesamowite, z jakim entuzjazmem Polonia podchodzi do tegorocznej Parady. Bardzo mnie to cieszy, doceniam też ogromne wsparcie, jakie odczuwam od wielu osób i organizacji jako pierwszy w historii Wielki Marszałek ze stanu Connecticut – mówi Darek Barcikowski.

Polonijne przyjęcie w Trump National Golf Club Bedminster było wydarzeniem bez precedensu, ale słowa „po raz pierwszy w historii” często padają w kontekście tegorocznej Parady Pułaskiego, którą w tym roku poprowadzi (po raz pierwszy!) stan Connecticut, gdzie pod koniec lutego odbyło się przyjęcie fundraisingowe „Oskary 2019” – również pierwsze tego typu wydarzenie.

Chciałbym pokazać wszystkim, że prowadzenie Parady przez Connecticut nie jest tylko tytularnym zaszczytem. Jednym z moich celów było tchnięcie nowej energii w to wydarzenie i cieszę się, że nasze inicjatywy są tak pozytywnie odbierane, nie tylko przez Polonię w Connecticut, ale również przez pozostałe stany. Wierzę, że w pierwszą niedzielę października na 5. Alei będzie nas dużo i że razem pokażemy dumę z tego, co nas wszystkich, ponad jakimikolwiek podziałami, łączy – mówi Barcikowski.

Wcześniej jednak odbędzie się jeszcze jedno galowe przyjęcie mające na celu wsparcie tegorocznej Parady – tym razem w Nowym Jorku, w eleganckim penthousie na Manhattanie. Więcej szczegółów już wkrótce na łamach „Białego Orła”!

Joanna Szybiak


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1107.html

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com