New Jersey

poleć serwis drukuj
Przyjęcie zostało...

Przyjęcie w Trump National Golf Club Bedminster wsparło tegoroczną Paradę Pułaskiego

05-09-2019

W niedzielę, 5 maja, Polonia spotkała się w prywatnym klubie golfowym prezydenta Trumpa w Bedminster w New Jersey. Impreza, współorganizowana przez Północno-wschodnią Polsko-Amerykańską Izbę Handlową zarządzaną przez Karolinę Dehnhard oraz fundację Show Me Your Heart Foundation i Heather Won Choi, miała na celu wsparcie tegorocznej Parady Pułaskiego i jej Wielkiego Marszałka Darka Barcikowskiego.

Była to pierwsza w historii polonijna impreza w letniej rezydencji prezydenta. Frekwencja dopisała, a goście – zwłaszcza panie – prezentowali się zjawiskowo, bowiem ze względu na odbywające się w ten sam weekend wyścigi konne Kentucky Derby wiele uczestniczek przybyło w strojnych i niezwykle oryginalnych kapeluszach.

To niesamowite, z jakim entuzjazmem Polonia podchodzi do tegorocznej Parady. Bardzo mnie to cieszy, doceniam też ogromne wsparcie, jakie odczuwam od wielu osób i organizacji jako pierwszy w historii Wielki Marszałek ze stanu Connecticut – mówi Darek Barcikowski.

Polonijne przyjęcie w Trump National Golf Club Bedminster było wydarzeniem bez precedensu, ale słowa „po raz pierwszy w historii” często padają w kontekście tegorocznej Parady Pułaskiego, którą w tym roku poprowadzi (po raz pierwszy!) stan Connecticut, gdzie pod koniec lutego odbyło się przyjęcie fundraisingowe „Oskary 2019” – również pierwsze tego typu wydarzenie.

Chciałbym pokazać wszystkim, że prowadzenie Parady przez Connecticut nie jest tylko tytularnym zaszczytem. Jednym z moich celów było tchnięcie nowej energii w to wydarzenie i cieszę się, że nasze inicjatywy są tak pozytywnie odbierane, nie tylko przez Polonię w Connecticut, ale również przez pozostałe stany. Wierzę, że w pierwszą niedzielę października na 5. Alei będzie nas dużo i że razem pokażemy dumę z tego, co nas wszystkich, ponad jakimikolwiek podziałami, łączy – mówi Barcikowski.

Wcześniej jednak odbędzie się jeszcze jedno galowe przyjęcie mające na celu wsparcie tegorocznej Parady – tym razem w Nowym Jorku, w eleganckim penthousie na Manhattanie. Więcej szczegółów już wkrótce na łamach „Białego Orła”!

Joanna Szybiak


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1107.html

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com