New Jersey

poleć serwis drukuj

Perth Amboy świętowało 50. urodziny swojego proboszcza!

05-14-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Jubileusze są zawsze okazją do podsumowań i składania życzeń. Tak też było 4 maja w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ gdzie o. Waldemar Łątkowski właśnie tego dnia kończył 50 lat.

O. Waldemara cechują skromność i prostota i bardzo nie lubi być w centrum zainteresowania, więc postanowiono w tajemnicy przygotować dla niego niespodziankę. Wszystkie msze św. w tym dniu były w intencji jubilata, bo nie tylko sobotnie urodziny, ale też niedzielne imieniny były ku temu najlepszą okazją. Kosz wypełniony biało-czerwonymi różami wręczony solenizantowi podczas Eucharystii był wyrazem wdzięczności, życzliwości i radości tych, którzy uczestniczyli w tej uczcie ofiarnej.

Parafianie przygotowali dla swojego proboszcza film – składankę z życzeniami. Jednak punktem kulminacyjnym było spotkanie w szkolnym audytorium. Najpierw dzieci z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Maki” zaprezentowały program artystyczny „Życzymy, życzymy”. Zespół tworzy liczna grupa dzieci z Polskiej Szkoły w Lakewood, którym ojciec zawsze służy posługą. Zachwycili swoim występem także tancerze z portugalskiej grupy pieśni i tańca z South River. Energia tancerzy udzieliła się wszystkim gościom, gromko odśpiewano więc „100 lat” po polsku (w kilku wersjach) oraz angielskie, portugalskie i hiszpańskie odpowiedniki tej urodzinowej piosenki. Ojciec Waldemar jest duszpasterzem wszystkich czterech grup etnicznych, więc każda z nich chciała go uhonorować na swój własny sposób.

Życzeniom nie było końca, a szczególnie wzruszający był moment, kiedy grupa z Nowego Jorku uczestnicząca w „Wakacjach z Panem Bogiem” okazywała o. Waldemarowi swoją wdzięczność.

O. Waldemar to nie tylko proboszcz w swojej parafii, ale i wielki przyjaciel dzieci, od 13 lat spędzający z nimi „Wakacje z Panem Bogiem”; to duszpasterz młodych, spowiednik przebywających w więzieniu i wyjątkowy gospodarz kościoła św. Szczepana – to człowiek całym sercem oddany posłudze drugiemu człowiekowi.

Z. Szabla

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com