New Jersey

poleć serwis drukuj

Perth Amboy świętowało 50. urodziny swojego proboszcza!

05-14-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Jubileusze są zawsze okazją do podsumowań i składania życzeń. Tak też było 4 maja w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ gdzie o. Waldemar Łątkowski właśnie tego dnia kończył 50 lat.

O. Waldemara cechują skromność i prostota i bardzo nie lubi być w centrum zainteresowania, więc postanowiono w tajemnicy przygotować dla niego niespodziankę. Wszystkie msze św. w tym dniu były w intencji jubilata, bo nie tylko sobotnie urodziny, ale też niedzielne imieniny były ku temu najlepszą okazją. Kosz wypełniony biało-czerwonymi różami wręczony solenizantowi podczas Eucharystii był wyrazem wdzięczności, życzliwości i radości tych, którzy uczestniczyli w tej uczcie ofiarnej.

Parafianie przygotowali dla swojego proboszcza film – składankę z życzeniami. Jednak punktem kulminacyjnym było spotkanie w szkolnym audytorium. Najpierw dzieci z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Maki” zaprezentowały program artystyczny „Życzymy, życzymy”. Zespół tworzy liczna grupa dzieci z Polskiej Szkoły w Lakewood, którym ojciec zawsze służy posługą. Zachwycili swoim występem także tancerze z portugalskiej grupy pieśni i tańca z South River. Energia tancerzy udzieliła się wszystkim gościom, gromko odśpiewano więc „100 lat” po polsku (w kilku wersjach) oraz angielskie, portugalskie i hiszpańskie odpowiedniki tej urodzinowej piosenki. Ojciec Waldemar jest duszpasterzem wszystkich czterech grup etnicznych, więc każda z nich chciała go uhonorować na swój własny sposób.

Życzeniom nie było końca, a szczególnie wzruszający był moment, kiedy grupa z Nowego Jorku uczestnicząca w „Wakacjach z Panem Bogiem” okazywała o. Waldemarowi swoją wdzięczność.

O. Waldemar to nie tylko proboszcz w swojej parafii, ale i wielki przyjaciel dzieci, od 13 lat spędzający z nimi „Wakacje z Panem Bogiem”; to duszpasterz młodych, spowiednik przebywających w więzieniu i wyjątkowy gospodarz kościoła św. Szczepana – to człowiek całym sercem oddany posłudze drugiemu człowiekowi.

Z. Szabla

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com