New Jersey

poleć serwis drukuj
Daniel Gołąbek (z...

Daniel Gołąbek burmistrzem Elmwood Park

06-06-2019

W wieku zaledwie 24 lat Daniel Gołąbek został najmłodszym w historii burmistrzem Elmwood Park w New Jersey. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale świetnie mówi po polsku. Obecnie kończy szkołę prawniczą Seton Hall University Law School, a polityką interesuje się od 15. roku życia.

Jego rodzice przyjechali do Stanów Zjednoczonych z Krasnegostawu w województwie lubelskim 24 lata temu. Przez niemal całe swoje dzieciństwo uczęszczał w soboty do polskiej szkoły, i co roku lata do Polski do ukochanej babci.                         

W polityce jest obecny od młodych lat. – Kiedy miałem 15 lat, zacząłem chodzić na zebrania rady miasta, rady szkolnej tu w Elmwood Park. To była moja pasja. Przez wiele lat siedziałem i słuchałem. W pewnym momencie, kiedy skończyłem 18 lat, zostałem kandydatem do rady edukacyjnej. Wygrałem wybory. Moja kadencja trwała 3 lata. Później wygrałem kolejne wybory i zostałem radnym rady miasta – mówi w rozmowie z RMF FM Daniel Gołąbek.

Kolejnym krokiem w jego politycznej karierze było stanowisko przewodniczącego rady 22-tysięcznego miasta. Niespodziewanie dotychczasowy burmistrz – 74-letni Frank Caramagna – został oskarżony o oszustwa wyborcze i sam zrezygnował. Rada Miasta musiała więc wskazać jego następcę. Jednogłośnie wybrano właśnie Gołąbka.

Stanowisko burmistrza Gołąbek będzie piastował co najmniej do końca roku. W listopadzie br. odbędą się bowiem wybory. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że Partia Demokratyczna postawi w nich właśnie na młodego burmistrza, który ma kilka miesięcy na wykazanie się.

Doskonale wiem, że znalazłem się na doskonałej pozycji w polityce jako młody człowiek. Mam chęć kandydować w przyszłości na wyższe stanowiska, być może do Senatu stanu New Jersey albo zgromadzenia do komisji Bergen County. Wszystko może się wydarzyć. Ja po prostu pracuję dzień w dzień i mam myśli wybiegające w przyszłość, ale najważniejsze to koncentracja na obecnym dniu, bo jeśli straci się odwagę, to nic później z tych planów nie wyjdzie – przyznał Gołąbek w wywiadzie dla RMF FM.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
09-20-2019
Rekolekcje dla osób po doświadczeniach aborcji w Amerykańskiej Częstochowie
09-21-2019
Gala jubileuszowa z okazji 80-lecia Polskiego Klubu w Bostonie
09-21-2019
Zabawa powakacyjna w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
09-21-2019
Pożegnanie lata w Haller Post
09-21-2019
Obiad i zabawa taneczna w parafii św. Józefa w New Brunswick
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com