New Jersey

poleć serwis drukuj

Uczniowie Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ zmierzyli się z egzaminem dojrzałości

06-06-2019

Maturzyści Akademii...
Wspólny wypad na...
Już po egzaminie......
Maturzyści z...
Fot. A. Tracz
Słodkości po...

8 maja w Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ został przeprowadzony egzamin maturalny. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami na temat historii, geografii i języka polskiego. Musieli także napisać pracę pod tytułem „Holokaust w moich oczach”.

Gdy nerwy sięgnęły zenitu, przyszedł czas na odpowiedź ustną. Wkrótce okazało się, że strach był niepotrzebny i do sukcesu wystarczyło jedynie zaufanie do własnej wiedzy. Gdy nastał koniec egzaminów i ogłoszono pomyślne wyniki, na twarzach uczniów zagościły uśmiechy. Na zakończenie tego dnia maturzyści zajadali się słodkościami i świętowali swoje sukcesy wspólnym posiłkiem. Te chwile, choć splątane nerwami i trudem, były też wypełnione wielką radością i satysfakcją. Są to wspomnienia, które z pewnością zostaną zapieczętowane w pamięci maturzystów.

Izabela Bigos – maturzystka

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com