New Jersey

poleć serwis drukuj

Uczniowie Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ zmierzyli się z egzaminem dojrzałości

06-06-2019

Maturzyści Akademii...
Wspólny wypad na...
Już po egzaminie......
Maturzyści z...
Fot. A. Tracz
Słodkości po...

8 maja w Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ został przeprowadzony egzamin maturalny. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami na temat historii, geografii i języka polskiego. Musieli także napisać pracę pod tytułem „Holokaust w moich oczach”.

Gdy nerwy sięgnęły zenitu, przyszedł czas na odpowiedź ustną. Wkrótce okazało się, że strach był niepotrzebny i do sukcesu wystarczyło jedynie zaufanie do własnej wiedzy. Gdy nastał koniec egzaminów i ogłoszono pomyślne wyniki, na twarzach uczniów zagościły uśmiechy. Na zakończenie tego dnia maturzyści zajadali się słodkościami i świętowali swoje sukcesy wspólnym posiłkiem. Te chwile, choć splątane nerwami i trudem, były też wypełnione wielką radością i satysfakcją. Są to wspomnienia, które z pewnością zostaną zapieczętowane w pamięci maturzystów.

Izabela Bigos – maturzystka

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com