New Jersey

poleć serwis drukuj

Uczniowie Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ zmierzyli się z egzaminem dojrzałości

06-06-2019

Maturzyści Akademii...
Wspólny wypad na...
Już po egzaminie......
Maturzyści z...
Fot. A. Tracz
Słodkości po...

8 maja w Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ został przeprowadzony egzamin maturalny. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami na temat historii, geografii i języka polskiego. Musieli także napisać pracę pod tytułem „Holokaust w moich oczach”.

Gdy nerwy sięgnęły zenitu, przyszedł czas na odpowiedź ustną. Wkrótce okazało się, że strach był niepotrzebny i do sukcesu wystarczyło jedynie zaufanie do własnej wiedzy. Gdy nastał koniec egzaminów i ogłoszono pomyślne wyniki, na twarzach uczniów zagościły uśmiechy. Na zakończenie tego dnia maturzyści zajadali się słodkościami i świętowali swoje sukcesy wspólnym posiłkiem. Te chwile, choć splątane nerwami i trudem, były też wypełnione wielką radością i satysfakcją. Są to wspomnienia, które z pewnością zostaną zapieczętowane w pamięci maturzystów.

Izabela Bigos – maturzystka

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com