New Jersey

poleć serwis drukuj

Weekendowe spotkanie rodzin z parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy

06-13-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W ubiegłym roku proboszcz prowadzonej przez redemptorystów parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ o. Waldemar Łątkowski zainicjował weekendowe wyjazdy rodzinne w Góry Adirondack w stanie Nowy Jork.

Ich celem ma być integracja rodzin należących do parafii, umocnienie więzi rodzinnych i rozwijanie w uczestnikach spotkań przekonania o niezwykle ważnej roli, jaką rodzina odgrywa w życiu każdego człowieka.


Weekend z komarami...

Brzęczący, swędzący i... niezapomniany z wielu powodów. Z okazji urodzin syna wybraliśmy się na organizowany przez parafię rodzinny weekend. Góry, jezioro, las, zero zasięgu, spacery i kajaki. Wymarzone miejsce na odpoczynek. I odpoczywaliśmy.

Dzieci mogły nacieszyć się towarzystwem rówieśników, grając w tenisa stołowego, koszykówkę, pływając w jeziorze i próbując swoich sił na kajakach. Rozpaliły ognisko, piekły kiełbaski i „smorsy”. Oddalenie od cywilizacji i atmosfera miejsca dała im wiele swobody, której tak bardzo brakuje na co dzień.

Dorośli uczestnicy parafialnego wyjazdu mieli możliwość refleksji nad swoim rodzicielstwem. W dyskusji prowadzonej przez o. Waldemara Łątkowskiego stawialiśmy sobie pytania: Co jest dobre dla naszych dzieci? Czy to, czego dla nich pragniemy, jest tym, czego one pragną? Jak wychować młodych na mądrych, dobrych ludzi? Czy współcześnie rozumiany sukces przyniesie radość życia naszym dzieciom?

Zamknięciem rozważań była msza święta, przeżywana w kameralnym gronie uczestników spotkania. Święto zesłania Ducha Świętego przypomniało nam, gdzie są odpowiedzi. Pytanie, czy zechcemy się otworzyć na łaskę „z Góry”?

Będę wracać do tych rozmów, będę się starała uważniej słuchać, tego o czym mówią dzieci, będę tęsknić za atmosferą tego weekendu. Będę czekać na następne takie spotkanie. A komary, owszem, były i dokuczały, ale nie udało im się zepsuć rodzinnego wypadu.

Beata Bagińska

wróć

Fotorelacje

Bal Nauczyciela 2019

12 października 2019 roku w gościnnych progach restauracji Princess Manor na Brooklynie odbył się Bal Nauczyciela, organizowany co roku przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. Na bal licznie przybyli nauczyciele, rodzice oraz przyjaciele szkolnictwa polonijnego. Fot. Archiwum CPSD

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-25-2019
Koncert Sławomira w Melrose Ballroom
10-26-2019
Karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
10-26-2019
Koncert Sławomira w Sokolni
10-26-2019
Halloween w rytmie disco w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
10-26-2019
Halloween w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com