New Jersey

poleć serwis drukuj

Weekendowe spotkanie rodzin z parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy

06-13-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W ubiegłym roku proboszcz prowadzonej przez redemptorystów parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ o. Waldemar Łątkowski zainicjował weekendowe wyjazdy rodzinne w Góry Adirondack w stanie Nowy Jork.

Ich celem ma być integracja rodzin należących do parafii, umocnienie więzi rodzinnych i rozwijanie w uczestnikach spotkań przekonania o niezwykle ważnej roli, jaką rodzina odgrywa w życiu każdego człowieka.


Weekend z komarami...

Brzęczący, swędzący i... niezapomniany z wielu powodów. Z okazji urodzin syna wybraliśmy się na organizowany przez parafię rodzinny weekend. Góry, jezioro, las, zero zasięgu, spacery i kajaki. Wymarzone miejsce na odpoczynek. I odpoczywaliśmy.

Dzieci mogły nacieszyć się towarzystwem rówieśników, grając w tenisa stołowego, koszykówkę, pływając w jeziorze i próbując swoich sił na kajakach. Rozpaliły ognisko, piekły kiełbaski i „smorsy”. Oddalenie od cywilizacji i atmosfera miejsca dała im wiele swobody, której tak bardzo brakuje na co dzień.

Dorośli uczestnicy parafialnego wyjazdu mieli możliwość refleksji nad swoim rodzicielstwem. W dyskusji prowadzonej przez o. Waldemara Łątkowskiego stawialiśmy sobie pytania: Co jest dobre dla naszych dzieci? Czy to, czego dla nich pragniemy, jest tym, czego one pragną? Jak wychować młodych na mądrych, dobrych ludzi? Czy współcześnie rozumiany sukces przyniesie radość życia naszym dzieciom?

Zamknięciem rozważań była msza święta, przeżywana w kameralnym gronie uczestników spotkania. Święto zesłania Ducha Świętego przypomniało nam, gdzie są odpowiedzi. Pytanie, czy zechcemy się otworzyć na łaskę „z Góry”?

Będę wracać do tych rozmów, będę się starała uważniej słuchać, tego o czym mówią dzieci, będę tęsknić za atmosferą tego weekendu. Będę czekać na następne takie spotkanie. A komary, owszem, były i dokuczały, ale nie udało im się zepsuć rodzinnego wypadu.

Beata Bagińska

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com