New Jersey

poleć serwis drukuj

Gala finałowa konkursu „Być Polakiem” – wyróżnienie dla ucznia z AJP w Manchester

07-05-2019

Aleksander Bereza z...
Aleksander Bereza z...
Nagrodzona praca...

Rodzina Polonijna Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ gratuluje uczniom i nauczycielom szkół polonijnych nagrodzonych w X edycji Konkursu „Być Polakiem”.

Jednym z laureatów (w grupie I: 6-9 lat) został Aleksander Bereza, wzorowy uczeń Akademii. Doceniono wykonaną przez niego pracę plastyczną pt.: „Co to znaczny być Polakiem, gdy się żyje poza granicami Polski”. Cała szkolna społeczność jest dumna z jego sukcesu.

Przesłaniem X Konkursu były słowa organizatorów, Fundacji Świat na Tak, której prezesem jest poseł Joanna Fabisiak: „W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości chcielibyśmy, żebyście spojrzeli na Polskę przez subiektywne, tylko wasze „okulary”. Znajdźcie kilka kamyków z Jej mozaiki lub puzzli z Jej kultury. Wybierzcie to, co lub kogo kochacie, lubicie, szanujecie. Namalujcie, napiszcie lub nakręćcie film. Uzasadnijcie, dlaczego wybraliście właśnie to; może łączycie to ze wspomnieniami, ze swoją rodziną, cenicie wartości, o których chcecie opowiedzieć. W tym roku ważna jest wasza Polska, bohaterowie, których znacie, polskie wydarzenia, tradycje, zwyczaje w waszej rodzinie. Polska mniej znana, którą chcecie pokazać światu. Wyraźcie siebie, wasze uczucia do Polski nowoczesnej, uśmiechniętej, dumnej z historii i śmiało patrzącej na następne 100 lat niepodległości. Wy będziecie to nowe stulecie tworzyć!”

Nagroda Aleksandra cieszy tym bardziej, że to już kolejna nagroda w tej rodzinie. W ubiegłym roku nagrodzona została mama Aleksandra, a zarazem nauczyciel Akademii Języka Polskiego w Manchester i trenerka LOM, Justyna Bereza.

Anna Tracz

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com