New Jersey

poleć serwis drukuj
Ksiądz Marian...

Tytuł kanonika honorowego dla ks. Mariana Kokorzyckiego z Lakewood

07-18-2019

Ksiądz Marian Kokorzycki, wikariusz parafialny St. Mary of The Lake w Lakewood otrzymał znakomite wyróżnienie z rąk abp. Wacława Depo w Polsce. Tytuł Kanonika Honorowego Bazyliki Częstochowskiej to zaszczyt dla parafii polonijnej w New Jersey.

Warto podkreślić, że godność kanonika może otrzymać jedynie ten kapłan, który odznacza się wykształceniem, prawością życia oraz chwalebnym wypełnianiem posługi kapłańskiej. Dla wielu księży tytuł kanonika, zazwyczaj honorowego, jest swoistą nagrodą i pochwałą za ich dotychczasową pracę kapłańską. Jest to godność, która ma podkreślić zasługi danego kapłana. Jest potrzebnym uhonorowaniem i dostrzeżeniem wszelkich kapłańskich zalet księdza, który został tą godnością obdarzony.

Uroczystość nadania tego zaszczytnego tytułu miała miejsce 5 maja podczas konsekracji ołtarza w kaplicy Bazyliki Najświętszego Sakramentu.

W liście do biskupa Davida M. O`Connella, abp Wacław Depo informował o zasługach księdza Mariana. Pisał o ukończeniu prac konserwatorskich w kaplicy Najświętszego Sakramentu oraz o tym, że ks. M. Kokorzycki jest jednym z „niewielu ludzi, którzy użyczyli swój cenny czas pomagając w tej pracy”. „Postanowiłem, w dowód wdzięczności dla tego kapłana, przyznać mu tytuł kanoniczny” – pisał abp Depo. Kończąc swój list, arcybiskup zapewnił biskupa O`Connella, że „z darem modlitwy na ikonie Czarnej Madonny, Królowej Polski, będzie modlić się o dobre zdrowie i dary Ducha Świętego dla jego służby w Kościele.

Katarzyna Soból


Ksiądz Marian Kokorzycki urodził się w Polsce. Uczęszczał do Seminarium Duchownego w Rzymie. Został wyświecony na kapłana w Santo Spirito (Kościół Ducha Świętego) 24 maja 1998 roku przez kardynała Zenona Grocholewskiego. Do diecezji Trenton, NJ przyjechał w 2007 r., od tego też czasu jest w parafii St. Mary of The Lake w Lakewood. W parafii St. Mary of the Lake odprawiana jest msza św. w języku polskim o godz. 12.30 w każdą niedzielę i święta. Ponadto w Lakewood działa od 24 lat Polska Szkoła Dokształcająca, w której zajęcia odbywają się w piątki, a ks. Marian każdego miesiąca odprawia msze św. w intencji dzieci i rodziców.

wróć

Fotorelacje

Opłatek Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w New Jersey

4 grudnia w Cracovia Manor w Wallington, NJ odbyło się przyjęcie opłatkowe dla członków PSFCU ze stanów New Jersey i Pensylwania. Tu także ponad dwieście osób składało sobie życzenia i łamało się tradycyjnym opłatkiem, który poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wallington, ks. Feliks Marciniak. Spotkanie rozpoczęło się od koncertu kolęd w wykonaniu członków Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy przebywają na tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Fot. PSFCU

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
12-14-2019
Ddoroczne spotkanie opłatkowe w sali parafialnej przy kościele św. Józefa w Orlando
12-15-2019
Spotkanie opłatkowe w Klubie Sobieski w Greenacres
12-21-2019
Bożonarodzeniowe karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
12-24-2019
Wigilia w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
12-31-2019
Zabawa sylwestrowa w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com