New Jersey

poleć serwis drukuj
Ksiądz Marian...

Tytuł kanonika honorowego dla ks. Mariana Kokorzyckiego z Lakewood

07-18-2019

Ksiądz Marian Kokorzycki, wikariusz parafialny St. Mary of The Lake w Lakewood otrzymał znakomite wyróżnienie z rąk abp. Wacława Depo w Polsce. Tytuł Kanonika Honorowego Bazyliki Częstochowskiej to zaszczyt dla parafii polonijnej w New Jersey.

Warto podkreślić, że godność kanonika może otrzymać jedynie ten kapłan, który odznacza się wykształceniem, prawością życia oraz chwalebnym wypełnianiem posługi kapłańskiej. Dla wielu księży tytuł kanonika, zazwyczaj honorowego, jest swoistą nagrodą i pochwałą za ich dotychczasową pracę kapłańską. Jest to godność, która ma podkreślić zasługi danego kapłana. Jest potrzebnym uhonorowaniem i dostrzeżeniem wszelkich kapłańskich zalet księdza, który został tą godnością obdarzony.

Uroczystość nadania tego zaszczytnego tytułu miała miejsce 5 maja podczas konsekracji ołtarza w kaplicy Bazyliki Najświętszego Sakramentu.

W liście do biskupa Davida M. O`Connella, abp Wacław Depo informował o zasługach księdza Mariana. Pisał o ukończeniu prac konserwatorskich w kaplicy Najświętszego Sakramentu oraz o tym, że ks. M. Kokorzycki jest jednym z „niewielu ludzi, którzy użyczyli swój cenny czas pomagając w tej pracy”. „Postanowiłem, w dowód wdzięczności dla tego kapłana, przyznać mu tytuł kanoniczny” – pisał abp Depo. Kończąc swój list, arcybiskup zapewnił biskupa O`Connella, że „z darem modlitwy na ikonie Czarnej Madonny, Królowej Polski, będzie modlić się o dobre zdrowie i dary Ducha Świętego dla jego służby w Kościele.

Katarzyna Soból


Ksiądz Marian Kokorzycki urodził się w Polsce. Uczęszczał do Seminarium Duchownego w Rzymie. Został wyświecony na kapłana w Santo Spirito (Kościół Ducha Świętego) 24 maja 1998 roku przez kardynała Zenona Grocholewskiego. Do diecezji Trenton, NJ przyjechał w 2007 r., od tego też czasu jest w parafii St. Mary of The Lake w Lakewood. W parafii St. Mary of the Lake odprawiana jest msza św. w języku polskim o godz. 12.30 w każdą niedzielę i święta. Ponadto w Lakewood działa od 24 lat Polska Szkoła Dokształcająca, w której zajęcia odbywają się w piątki, a ks. Marian każdego miesiąca odprawia msze św. w intencji dzieci i rodziców.

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com