New Jersey

poleć serwis drukuj
Julia z mamą...

Pieczęć Dwujęzyczności dla Julii Domaszot

07-18-2019

18-letnia Julia Domaszot to kolejna uczennica z New Jersey, która zdała egzamin z języka polskiego w ramach Seal of Biliteracy w Sayreville War Memorial High School w Parlinie, NJ. Chodziła do Polskiej Szkoły ZPA w Perth Amboy, NJ, gdzie ukończyła 8 klasę.

Całe życie uczę się polskiego w domu, uczyłam się w polskiej szkole i dlatego egzamin nie był taki trudny. Ale natrudziłam się z nagrywaniem moich odpowiedzi w części ustnej. Gdy przesłuchiwałam odpowiedzi, wydawały mi się niezbyt wyraźne. Słyszałam od innych uczniów, którzy zdawali hiszpański, że mieli ten sam problem techniczny. Po zdaniu egzaminu zrozumiałam, że wszystko, czego uczyłam się w szkole było bardzo ważne i opłaciło się, i dlatego uczniowie niech uważają na lekcjach – mówi Julia.

Dostałam się na Rutgers University w New Jersey, będę studiować księgowość. Mój tata jest inspiracją, bo też się tym zajmuje. W liceum brałam kurs z księgowości i spodobał mi się ten zawód – dodaje.

Jej mama, Małgorzata, nie kryje dumy z córki. – Nie tylko jestem dumna z córki, że zdała egzamin, ale również dlatego, że ona zawsze jest gotowa do pomocy innym ludziom. Jest zawsze uśmiechnięta. W Ameryce pielęgnujemy naszą polską tradycję wakacji pod namiotem. Jeździmy dużą grupą, w której jest 6-7 rodzin. Nasze ulubione miejsce to Lake George, NY. Uwielbiamy też spacerować w Old Bridge w Cheesequake State Park, NJ – mówi.

Danuta Świątek

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com