New Jersey

poleć serwis drukuj
Julia z mamą...

Pieczęć Dwujęzyczności dla Julii Domaszot

07-18-2019

18-letnia Julia Domaszot to kolejna uczennica z New Jersey, która zdała egzamin z języka polskiego w ramach Seal of Biliteracy w Sayreville War Memorial High School w Parlinie, NJ. Chodziła do Polskiej Szkoły ZPA w Perth Amboy, NJ, gdzie ukończyła 8 klasę.

Całe życie uczę się polskiego w domu, uczyłam się w polskiej szkole i dlatego egzamin nie był taki trudny. Ale natrudziłam się z nagrywaniem moich odpowiedzi w części ustnej. Gdy przesłuchiwałam odpowiedzi, wydawały mi się niezbyt wyraźne. Słyszałam od innych uczniów, którzy zdawali hiszpański, że mieli ten sam problem techniczny. Po zdaniu egzaminu zrozumiałam, że wszystko, czego uczyłam się w szkole było bardzo ważne i opłaciło się, i dlatego uczniowie niech uważają na lekcjach – mówi Julia.

Dostałam się na Rutgers University w New Jersey, będę studiować księgowość. Mój tata jest inspiracją, bo też się tym zajmuje. W liceum brałam kurs z księgowości i spodobał mi się ten zawód – dodaje.

Jej mama, Małgorzata, nie kryje dumy z córki. – Nie tylko jestem dumna z córki, że zdała egzamin, ale również dlatego, że ona zawsze jest gotowa do pomocy innym ludziom. Jest zawsze uśmiechnięta. W Ameryce pielęgnujemy naszą polską tradycję wakacji pod namiotem. Jeździmy dużą grupą, w której jest 6-7 rodzin. Nasze ulubione miejsce to Lake George, NY. Uwielbiamy też spacerować w Old Bridge w Cheesequake State Park, NJ – mówi.

Danuta Świątek

wróć

Fotorelacje

Opłatek Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w New Jersey

4 grudnia w Cracovia Manor w Wallington, NJ odbyło się przyjęcie opłatkowe dla członków PSFCU ze stanów New Jersey i Pensylwania. Tu także ponad dwieście osób składało sobie życzenia i łamało się tradycyjnym opłatkiem, który poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wallington, ks. Feliks Marciniak. Spotkanie rozpoczęło się od koncertu kolęd w wykonaniu członków Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy przebywają na tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Fot. PSFCU

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
12-14-2019
Ddoroczne spotkanie opłatkowe w sali parafialnej przy kościele św. Józefa w Orlando
12-15-2019
Spotkanie opłatkowe w Klubie Sobieski w Greenacres
12-21-2019
Bożonarodzeniowe karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
12-24-2019
Wigilia w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
12-31-2019
Zabawa sylwestrowa w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com