New Jersey

poleć serwis drukuj
Mec. Dominik...

„Wschodząca gwiazda” w świecie adwokatów

07-31-2019

W świecie adwokatów polskiego pochodzenia pracujących w USA, nazwisko „Rostocki” jest nie tylko znane i rozpoznawane, ale i kojarzy się z prawnikiem przyczyniającym się do zmieniania na lepsze życia wielu osób, które odniosły poważne obrażenia ciała. Co motywowało Dominika Rostockiego do zostania adwokatem, jakie cele przyświecają mu w życiu zawodowym i gdzie widzi swoją rozwijającą się firmę za kilka lat?

Świetnie mówi Pan po polsku, proszę opowiedzieć o swoich korzeniach.

Moja rodzina pochodzi z południowej części Polski. Dorastając, rozmawiałem w moim ojczystym – polskim – języku, a angielskiego nauczyłem się dopiero w Stanach. Przeszedłem całe moje formalne szkolenie i praktyki jako prawnik w USA.

Skąd pomysł na zostanie prawnikiem?

Decydującym i najbardziej motywującym czynnikiem w drodze do zostania adwokatem była możliwość dokonania pozytywnych zmian w ludzkim życiu. Kiedy byłem młodszy, zrozumiałem, że dzięki byciu prawnikiem na wysokim poziomie będę miał największy wpływ na los innych. To niezwykle satysfakcjonujące uczucie, móc zmienić czyjeś życie na lepsze. W tej pracy widzę ludzi w ich najtrudniejszych momentach życia – nasza kancelaria zajmuje się bowiem sprawami osób, które wskutek nieszczęśliwych wypadków doznały bardzo ciężkich obrażeń. Są to osoby cierpiące fizycznie, psychicznie wyczerpane, ich rachunki rosną, a urzędnicze sępy zaczynają nad nimi krążyć. Kiedy przychodzą do nas, często nie mają nadziei na lepszą przyszłość. Nie ma dla mnie lepszego uczucia niż przyjąć klienta, którego sytuacja wydaje się być beznadzieja i odwrócić ją o 180 stopni poprzez zapewnienie mu znacznych środków pieniężnych na nowy, lepszy początek.

Proszę opowiedzieć o sprawach, którymi się Pan zajmuje. Szukając o Panu informacji w internecie, natknęłam się na stwierdzenie, że wyróżnia Pana twórczy i efektywny styl prowadzenia spraw. Proszę opowiedzieć, co to znaczy.

Chociaż nie jest to jedyny rodzaj spraw, którymi się zajmujemy, nasza kancelaria skupia się przede wszystkim na procesach osób z poważnymi obrażeniami ciała. Wiele naszych postępowań sądowych można zobaczyć w wiadomościach lokalnych lub nawet krajowych.

Zawsze reprezentujemy naszych klientów z godnością. Jednocześnie nasza polityka biznesowa zakładała, że jeśli nie zajmujemy się prowadzeniem spraw z obszaru, o który pyta nowy klient, odsyłamy go do właściwego adwokata będącego w tej dziedzinie specjalistą. Przez lata zbudowaliśmy sieć bardzo silnych i profesjonalnych prawników, którzy dbają o swoich klientów.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, ile pracy wchodzi w poprawne i efektywne prowadzenie i rozstrzygnięcie sprawy. Naszym najlepszym źródłem klientów nie są nasze reklamy telewizyjne w TV, reklamy w radiu ani żadna z naszych drukowanych reklam. Dzisiaj najwięcej nowych klientów zgłasza się do nas przez polecenie od poprzednich osób, z którymi współpracowaliśmy i które były zadowolone z naszych usług. Klienci dają nasz numer (877-ADWOKAT) swoim znajomym, mówiąc im, żeby do nas zadzwonili. Jest to dla mnie osobiście niezwykle satysfakcjonujące i uważam, że taki system poleceń to najlepsze świadectwo pracy, którą wykonuje każdy pracownik mojej kancelarii.

Czy może Pan opowiedzieć o sprawie, która była dla Pana najważniejsza?

Nie ma jednej sprawy, którą mogę wybrać jako najważniejszą. Każdy klient, którego przyjmiemy, jest dla nas ważny. Ponieważ reprezentujemy ludzi na bardzo dużym obszarze geograficznym, upewniam się, że wszyscy w naszej kancelarii traktują każdego interesanta i każdą sprawę z szacunkiem i profesjonalizmem, bez względu na to, skąd pochodzą ci ludzie i co się im przytrafiło.

Czy są prawnicy, których Pan podziwia?

Zawsze podziwiałem pełnoetatowych prawników i wolontariuszy w organizacjach takich, jak NRDC (National Resources Defense Council) i Sierra Club, którzy poświęcają swój czas i pieniądze na walkę w imieniu prawa każdego człowieka do czystego środowiska. Ja również przekazałem część swojego czasu tym i innym organizacjom i chętnie wyczekuję kolejnych takich możliwości w przyszłości.

Proszę opowiedzieć o swoich nagrodach.

Od czasu podjęcia decyzji w 2009 roku o zmianie stron z ochrony wielomiliardowych firm ubezpieczeniowych i dużych systemów szpitalnych na walkę o ludzi, którzy naprawdę potrzebują pomocy, zostałem doceniony za moją pracę przez szereg różnych organizacji. Niedawno zostałem wybrany przez National Academy of Personal Injury Attorneys (NAOPIA) jako jeden z dziesięciu najlepszych adwokatów poniżej 40. roku życia zajmujących się sprawami o obrażenia ciała w stanie Pensylwania. Krajowa publikacja prawnicza „Superlawyers” nazwała mnie „Wschodzącą Gwiazdą”, a wyróżnienie to jest przyznawane tylko 2.5% młodym prawnikom w kraju. Dostałem zaproszenie do Million Dollar Advocates Forum, organizacji z członkostwem ograniczonym tylko dla prawników, którzy zostali uważnie sprawdzeni pod kątem ich kwalifikacji i którzy w swojej działalności pozyskali miliony dolarów dla swoich klientów. Byłem najmłodszym prawnikiem, który kiedykolwiek został wybrany na wiceprezesa Jagiellonian Law Society.

A w tym roku byłem zaszczycony, że Rada Miasta Filadelfia uhonorowała mnie oficjalną pochwałą w uznaniu za wyniki spraw, które wygrałem w imieniu kontuzjowanych klientów. W ubiegłym roku te wyniki obejmowały wiele zwycięstw na rozprawach sądowych i arbitrażach oraz wygraną apelację w Sądzie Najwyższym Stanu Pensylwania w sprawie o zaniedbanie lekarskie (z opublikowaną opinią sądową, którą teraz tworzy jeden z przepisów prawa o błędy lekarskie w Pensylwanii), jak również znaczący wynik przeciwko dyrektorowi naczelnemu dużej amerykańskiej firmy produkującej broń.

Gdzie widzi się Pan za 5 lat?

Mamy wiele projektów, nad którymi obecnie pracuje nasza kancelaria. Będziemy kontynuować innowacyjne podejście w zakresie prowadzenia i rozstrzygania spraw. Za pięć lat, mam nadzieję, nasza firma stanie się jedną z najlepszych butikowych kancelarii w kraju.

Dowiedziałam się, że prowadzi Pan wiele spraw Polaków mieszkających w Pensylwanii, New Jersey i Nowym Jorku? Proszę przybliżyć nam ten temat.

Mimo że reprezentowaliśmy klientów w wielu stanach, naszymi najbardziej aktywnymi stanami są nadal Pensylwania, New Jersey i Nowy Jork. Cieszę się, że 877-ADWOKAT stał się popularnym i dobrze znanym numerem, pod który dzwonią Polacy potrzebujący pomocy prawnika.

Rozmawiała Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com