New Jersey

poleć serwis drukuj
Główną atrakcją...
Fot. zpkp.org
Fot. zpkp.org
Fot. zpkp.org
Fot. zpkp.org
Fot. zpkp.org
Fot. zpkp.org
Fot. zpkp.org
Fot. zpkp.org

29. Memoriał im. Kazimierza Deyny w Garfield

08-28-2019

25 sierpnia w 20 Century Field w Garfield w stanie New Jersey odbył się 29. Memoriał im. Kazimierza Deyny. Ten turniej piłkarski organizowany jest co roku przez Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich, który świętuje 30 lat istnienia. W rozgrywkach udział wzięło 17 drużyn – w kategorii Open zwyciężyła drużyna Clifton Elite FC, a w kategorii Over 40 i Over 50 drużyna Polonia New York.

Główną atrakcją dnia był mecz towarzyski pomiędzy drużyną z New Jersey, prowadzoną przez boksera Tomasza Adamka, a drużyną z Nowego Jorku, na czele której miał stanąć bokser Adam Kownacki, jednak zastąpił go jego brat Łukasz, ponieważ w tym samym czasie rodził się syn Kownackiego, Kazimierz! Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla drużyny z New Jersey.

Wśród gości honorowych turnieju kongresmen Bill Pascrell, burmistrz Garfield Richard Rigoglioso, jego zastępca Joseph Delaney, zarządca miasta Tomasz Duch, a także burmistrz Elmwood Park Daniel Gołąbek.

Turniej imieniem Kazimierza Deyny ma pozostać w Garfield na następne lata, co byłoby na pewno bardzo korzystne – tegoroczne rozgrywki zgromadziły ponad 1,000 osób. Podczas imprezy przedstawiciele fanklubu Legii Warszawa w Nowym Jorku przekazali na rzecz turnieju czek od samej Legii – 1,916 dolarów – kwota ta symbolizuje datę założenia klubu, którego Deyna był legendarnym piłkarzem, a także kapitanem. Rok 2019 został ogłoszony przez Legię Warszawa rokiem Kazimierza Deyny.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Koncert kolęd w Bostonie

W niedzielę, 12 stycznia, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej odbył się koncert kolęd, w którym udział wzięły chóry z okolicznych polskich parafii. – Gościliśmy chóry z Salem, Webster i Worcester. Boston jak zawsze reprezentowały pięknie „Promyki Jana Pawła II” ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II – wymienia o. Jerzy Żebrowski, proboszcz polskiej parafii w Bostonie. Po koncercie odbyło się spotkanie w Sali Jana Pawła II. Fot. O. J. Żebrowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com