New Jersey

poleć serwis drukuj

Wielka gala na szczytny cel

08-27-2019

Z czym kojarzą nam się lata 20. XX wieku? Szyk, elegancja, wyjątkowy klimat – to przychodzi na myśl jako pierwsze. Z jednej strony powiew nowoczesności, a z drugiej wielka klasa w tradycyjnym wydaniu. Ten okres w historii niewątpliwie ma swój nieodparty urok.

A Polonia w New Jersey już wkrótce będzie mogła zakosztować niezwykłej podróży w czasie i spędzić wieczór na zabawie w klimacie lat 20. XX wieku, a jednocześnie wesprzeć szczytny cel, bowiem dochód z „Great Gatsby Gala”, która odbędzie się w sobotę, 7 września, w The Grand (dawna restauracja The Berhwood) w Totowa, NJ będzie przeznaczony na pomoc dla Children’s Miracle Network, czyli potrzebujących rehabilitacji dzieci.

Zdrowe dziecko to największe szczęście dla rodziców, jednak nie wszystkim dane jest tym szczęściem się cieszyć. W wielu przypadkach dzieci, które urodziły się chore lub które uległy jakiemuś wypadkowi, wymagają długiej rehabilitacji. Długiej i kosztownej, dlatego dla wielu rodzin znajdującej się poza ich możliwościami finansowymi. A jednak właśnie rehabilitacja często jest jedyną szansą na to, by te dzieci mogły odzyskać sprawność i normalnie żyć.

Moje dziecko jest zdrowe i to właśnie ono jest dla mnie inspiracją, żeby pomagać tym, którzy nie mają tego szczęścia – tłumaczy Agata „Aggie” Kowalczyk, inicjatorka i organizatorka charytatywnej zabawy. Pani Agata na co dzień pracuje jako agentka nieruchomości w biurze RE/MAX 100, ale swoją łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi postanowiła wykorzystać też w charytatywnym celu. A organizacja takiego balu to nie lada wyzwanie! – To będzie noc pełna muzyki, smacznego jedzenia, będzie aukcja – wymienia pani Agata, dodając, że spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem od lokalnych polskich biznesów i dzięki temu na aukcji będzie można wylicytować naprawdę cenne i ciekawe przedmioty, np. telewizor, liczne karnety – np. na liposukcję czy obrazy namalowane przez lokalną malarkę. Podkreśla też, że jest bardzo wdzięczna wolontariuszom, którzy nieodpłatnie zgodzili się wspomóc tę inicjatywę: Mariola Wojtasik z Lily's Florist Passaic udekoruje wszystkie stoły, fotograf Dariusz Terepka zadba o zdjęcia, a Bernard Siwik, czyli DJ Berni zapewni świetną muzykę.

Impreza będzie bardzo elegancka. Pierwszy raz podobny bal zorganizowałam rok temu, wtedy motywem przewodnim była maskarada, w tym roku postawiłam na lata 20. XX wieku, stąd nazwa imprezy: „Great Gatsby Gala”, miło będzie, jeśli goście przybędą w strojach stylizowanych na tamtą epokę – mówi Agata Kowalczyk. Nawiązując natomiast do celu imprezy, podkreśla, że wsparcie trafi do lokalnej społeczności, do dzieci przebywających w Children’s Specialized Hospital, który jest największym pediatrycznym centrum rehabilitacyjnym w USA.

Dziś mam zdrowe dziecko. Ale jeśli kiedyś – odpukać! – mojemu dziecku coś by się stało, chciałabym, żeby byli ludzie, którzy nam pomogą, dlatego dziś ja staram się pomagać i zachęcam gorąco do tego wszystkich. Dobro wraca, głęboko w to wierzę. Razem więc czyńmy cuda! – kończy.

„Great Gatsby Gala” odbędzie się 7 września w The Grand, 38 Lackawanna Ave, Totowa, NJ. Początek zabawy o godz. 19:00. Koszt biletu to $135 od osoby. Jeśli ktoś nie ma czasu lub ochoty iść na bal, to zawsze też może wesprzeć cel bezpośrednią donacją. Więcej informacji pod nr. tel. 973-800-1702 oraz na facebook.com/REMAX100NJ.

JLS

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
09-20-2019
Rekolekcje dla osób po doświadczeniach aborcji w Amerykańskiej Częstochowie
09-21-2019
Gala jubileuszowa z okazji 80-lecia Polskiego Klubu w Bostonie
09-21-2019
Zabawa powakacyjna w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
09-21-2019
Pożegnanie lata w Haller Post
09-21-2019
Obiad i zabawa taneczna w parafii św. Józefa w New Brunswick
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com