New Jersey

poleć serwis drukuj

Uczniowie Polskiej Szkoły Dokształcającej im. K. Pułaskiego w South Hackensack szlakiem Janusza Korczaka

10-10-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

 „Nie ma dzieci, są ludzie” – to uniwersalna i ponadczasowa myśl Janusza Korczaka – prekursora myśli pedagogicznej, którego przemyślenia dotyczące wychowania były na tyle odkrywcze, że wyprzedziły swoją epokę. W przeddzień 30. rocznicy przyjęcia przez ONZ Konwencji Praw Dziecka na zaproszenie prezes Janusz Korczak Foundation USA Marioli Strahlberg uczniowie Polskiej Szkoły Dokształcającej im. K. Pułaskiego w South Hackensack udali się na pieszą wycieczkę do Harriman State Park, NY.

Nie byłoby nic niezwykłego w tym, ze młodzież spędziła czas na świeżym powietrzu, gdyby nie fakt, ze szlak The Children’s Rights Discovery jest poświecony w całości Korczakowi i jego idei. Ponad 2-milowa trasa była okazją do porozmawiania na temat praw dziecka. Warto zaznaczyć, że Szkoła im. Kazimierza Pułaskiego jest pierwszą, która miała możliwość i skorzystała z tej formy edukacji dla swoich uczniów.

Mariola Strahlberg – która była też przewodniczką – przygotowała przewodnik po szlaku dla uczniów, w którym zawarte były wskazówki pomagające w odkryciu 18 ciekawych punktów na szlaku. Wszystkie punkty związane były z konkretnymi prawami dziecka i zawierały ich opis. Całość uzupełniały podane w przewodniku prawdziwe i fikcyjne prawa dzieci, co pobudziło młodzież do dyskusji na ten temat.

Ciekawy program przygotowany przez organizatorów, zapierające dech w piersi widoki; szlak pozwalający sprawdzić własne możliwości oraz cudna pogoda sprawiły, że ta szkolna wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestników!

MW

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com