New Jersey

poleć serwis drukuj
Samolot spadł na...

Samolot runął na dom Polaków

11-04-2019

We wtorek, 29 października, samolot Cessna 414A lecący z Leesburg w Virginii do Linden w New Jersey, rozbił się w miasteczku Colonia, w Woodbridge w stanie New Jersey. Samolot spadł na dom należący do polskiej rodziny. Jak potwierdzają władze Woodbridge Township, jedyną osobą w samolocie był pilot, który nie przeżył katastrofy.

Jak potwierdził w rozmowie z Radio RAMPA Darek Kmiotek, dom należał do jego brata Jerzego, który mieszkał tam z żoną i 5-letnią córką. Pan Darek dodał, że rodzina jest bezpieczna i ma zapewniony dach nad głową po tragedii. Potwierdził również, że prowadzona w internecie zbiórka pieniędzy (www.gofundme.com/f/family-home-burnt-down-from-plane-crash) jest przez nich autoryzowana. Rodzina przekazuje słowa wdzięczności wszystkim, którzy okazali im wsparcie i pomoc. Jednocześnie, rodzina modli się za pilota samolotu. Rodzina Kmiotków prosi również o prywatność w tej ciężkiej chwili.

Nie ucierpiała żadna osoba na ziemi – dom rodziny Kmiotków był pusty. Burmistrz Woodbridge John McCormac powiedział, że ogień zajął również dwa okoliczne domy, a z jednego z nich uciekła kobieta – nie poniosła żadnych obrażeń.

Katastrofę bada Federal Aviation Administration i National Transportation Safety Board, które ustalić mają przyczynę wypadku.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com