New Jersey

poleć serwis drukuj

Słodka tradycja w Polskiej Szkole im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Plainfield

12-17-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W czym jest świąteczna radość? We wspólnocie. W roześmianych oczach dzieci i ich rodziców. W lukrowaniu pierników! Piernik jest też symbolem zjednoczenia i radości, szczególnie w Szkole im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Plainfield, NJ, gdzie 60 dzieci z rodzicami i nauczycielami lukrowało i dekorowało pierniki, wcześniej upieczone również w tej szkole.

Coroczne pieczenie pierników jest już naszą tradycją – mówi Anna Kozak, mama Emilii, uczennicy 5 klasy i 4-letnich bliźniaków Oskara i Victorii. – Jest to coś w rodzaju wspólnego rozpoczęcia sezonu świątecznego. Wspólna praca łączy rodziny, które razem pieką i dekorują pierniki. W naszej rodzinie wydarzenie to jest oczekiwane. Fajna możliwość spędzenia czasu z dzieckiem i również edukacja na temat wspólnej pracy w wolontariacie – dodaje pani Anna.

Jest to radosny czas kiedy możemy wspólnie z dziećmi stworzyć świąteczne słodkie przysmaki – wyznaje Joanna Godniak, mama Julii, uczennicy 5 klasy. Pod czujnym nadzorem pani dyrektor Beaty Benewiat i księdza Krzysztofa Lebdowicza, powstają słodkie choinki i świeczniki, które można od nas kupić i obdarować nimi bliskich i znajomych. Świetnie sprawdzają się także jako prezenty dla nauczycieli – podpowiada pani Joasia.

Dyrektor Benewiat skrupulatnie policzyła wszystkie składniki wykorzystane do pieczenia. Użyto m. in. 160 jajek i 12 litrów miodu! – W kupowaniu i liczeniu produktów też jest radość – wyznaje Benewiat. – W szkole upieczono 1800 pierników, z których zrobiono 100 świeczników i 35 choinek. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie Parafii św. Bernarda z Clairvaux i św. Stanisława Kostki, przy której działa szkoła – wyjaśnia.

Osoby zainteresowane nabyciem piernikowych arcydzieł mogą kontaktować się drogą e-mailową: .

Dobrapolskaszkola.com/Danuta Świątek

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com