New Jersey

poleć serwis drukuj

Słodka tradycja w Polskiej Szkole im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Plainfield

12-17-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W czym jest świąteczna radość? We wspólnocie. W roześmianych oczach dzieci i ich rodziców. W lukrowaniu pierników! Piernik jest też symbolem zjednoczenia i radości, szczególnie w Szkole im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Plainfield, NJ, gdzie 60 dzieci z rodzicami i nauczycielami lukrowało i dekorowało pierniki, wcześniej upieczone również w tej szkole.

Coroczne pieczenie pierników jest już naszą tradycją – mówi Anna Kozak, mama Emilii, uczennicy 5 klasy i 4-letnich bliźniaków Oskara i Victorii. – Jest to coś w rodzaju wspólnego rozpoczęcia sezonu świątecznego. Wspólna praca łączy rodziny, które razem pieką i dekorują pierniki. W naszej rodzinie wydarzenie to jest oczekiwane. Fajna możliwość spędzenia czasu z dzieckiem i również edukacja na temat wspólnej pracy w wolontariacie – dodaje pani Anna.

Jest to radosny czas kiedy możemy wspólnie z dziećmi stworzyć świąteczne słodkie przysmaki – wyznaje Joanna Godniak, mama Julii, uczennicy 5 klasy. Pod czujnym nadzorem pani dyrektor Beaty Benewiat i księdza Krzysztofa Lebdowicza, powstają słodkie choinki i świeczniki, które można od nas kupić i obdarować nimi bliskich i znajomych. Świetnie sprawdzają się także jako prezenty dla nauczycieli – podpowiada pani Joasia.

Dyrektor Benewiat skrupulatnie policzyła wszystkie składniki wykorzystane do pieczenia. Użyto m. in. 160 jajek i 12 litrów miodu! – W kupowaniu i liczeniu produktów też jest radość – wyznaje Benewiat. – W szkole upieczono 1800 pierników, z których zrobiono 100 świeczników i 35 choinek. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie Parafii św. Bernarda z Clairvaux i św. Stanisława Kostki, przy której działa szkoła – wyjaśnia.

Osoby zainteresowane nabyciem piernikowych arcydzieł mogą kontaktować się drogą e-mailową: .

Dobrapolskaszkola.com/Danuta Świątek

wróć

Fotorelacje

Koncert kolęd w Bostonie

W niedzielę, 12 stycznia, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej odbył się koncert kolęd, w którym udział wzięły chóry z okolicznych polskich parafii. – Gościliśmy chóry z Salem, Webster i Worcester. Boston jak zawsze reprezentowały pięknie „Promyki Jana Pawła II” ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II – wymienia o. Jerzy Żebrowski, proboszcz polskiej parafii w Bostonie. Po koncercie odbyło się spotkanie w Sali Jana Pawła II. Fot. O. J. Żebrowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com