New Jersey

poleć serwis drukuj
Każde dziecko...

Mikołajki w Polskiej Szkole im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood

12-18-2019

Czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęty. Podczas przedświątecznej krzątaniny dobrze jest zatrzymać się i pomyśleć nad głębszym sensem naszych działań i właściwym przeżywaniem tego jakże pięknego wydarzenia, które miało miejsce ponad dwa tysiące lat temu – narodzin Zbawiciela!

Nauczyciele z Polskiej Szkoły im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood wraz z rodzicami postarali się, aby piątkowe zajęcia w pierwszym tygodniu grudnia pozwoliły wszystkim dobrze rozpocząć ten wyjątkowy czas. Pomógł w tym św. Mikołaj – biskup z Miry, którego święto obchodzone jest właśnie 6 grudnia! Najpierw uczniowie w swoich klasach prezentowali zebrane przez siebie materiały na temat postaci św. Mikołaja żyjącego na przełomie III i IV wieku. Następnie odbyło się ogólnoszkolne spotkanie z zaproszonym do szkoły gościem – o. Piotrem Chyła z Zakonu Ojców Redemptorystów, który przyjechał z Rzymu, aby w parafii St. Mary of the Lake wygłosić adwentowe rekolekcje w języku polskim – który w piękny sposób opowiedział dzieciom historię świętego. Podczas opowieści o życiu św. Mikołaja słuchacze dowiedzieli się, że dobroć i miłosierdzie wobec bliźniego były jego dewizą życiową. Na koniec spotkania ojciec Piotr podarował każdemu uczestnikowi mały obrazek z podobizną św. Mikołaja i specjalną do niego modlitwą, która ma przypominać o potrzebie czynienia dobra.

Po wspólnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców czekała na wszystkich kolejna niespodzianka! W szkole pojawił się św. Mikołaj z prezentami dla wszystkich dobrych i grzecznych dzieci. Przybył ubrany w biskupią szatę z pastorałem i mitrą zamiast czerwonej czapki zwykle zdobiącej głowę znanego nam baśniowego Mikołaja. Po siwych włosach i długiej brodzie można było się upewnić, że to jednak św. Mikołaj. Witając niezwykłego gościa dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę: „Święty Mikołaju, drogi gościu z nieba, takich dobrych ludzi dzisiaj nam potrzeba”, a sala wypełniła się powiewającymi w rytm piosenki kolorowymi chusteczkami. Wśród radosnego nastroju dzieci cierpliwie oczekiwały na swoją kolej, by podejść do św. Mikołaja i otrzymać paczkę ze słodkościami i dziękując za nią spojrzeć z bliska na tego nieco odmiennie wyglądającego Mikołaja, a nawet zrobić sobie z nim zdjęcie. Możliwość uczestniczenia tego wieczoru w rekolekcjach dla całych rodzin była dopełnieniem wyjątkowego dnia św. Mikołaja w Polskiej Szkole w Lakewood.

Joanna Kwiatek


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1198.html

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com