New Jersey

poleć serwis drukuj

Jasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

12-19-2019

Fot. Anna Król
Fot. Anna Król
Fot. Anna Król
Fot. Anna Król
Fot. Anna Król
Fot. Anna Król

Jasełka to sposób, dzięki któremu dzieci mogą poznać historię Jezusa i może pokochać go bardziej. Przyjaciele i rodzina przyjeżdżają, aby obejrzeć swoje pociechy w tym niezwykłym historycznym przedstawieniu.

11 grudnia w Akademii Języka Polskiego w Manchester spotkali się najbliżsi i przyjaciele na corocznych jasełkach i wigilii. Był to czas mile spędzony, pełen uśmiechów i wspomnień, czas wędrówki przez radosne tajemnice różańca świętego, miejsce spotkań z Maryją i Józefem, Aniołem Gabrielem, prorokiem Symeonem, kolędnikami...

Po przemówieniu dyrektor szkoły Anny Tracz, ksiądz Marcin Kania i diakon Vincent Riccardi pobłogosławili zgromadzonych, po czym dzieci miały szansę wykazać się talentami aktorskim, recytatorskim i wokalnym, a akompaniował im Krzysztof Tokarski. Nad całym przedstawieniem czuwała Elżbieta Wszędyrówna z nauczycielami.

Wigilię rozpoczęto tradycyjnie modlitwą, dzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie wzajemnych bożonarodzeniowych życzeń. Dzieci i dorośli zajadali się przepysznymi pierogami i kapustą z grzybami, a na końcu podano wspaniałe desery. Wielu gości miało okazję porozmawiać ze sobą i powspominać tradycję z różnych stron Polski.

Ewa Bieszczad opisała jasełka jako „wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju”, a Krzysztof Grabowski był mile zaskoczony, że polsko-amerykańskie dzieci tak ładnie mówią i śpiewają kolędy w języku polskim.

Pod koniec wigilii jak zawsze przybył Biskup Mikołaj, aby obdarować dzieci wspaniałymi prezentami.

Lidia Grabowska, uczennica kl. VIII

wróć

Fotorelacje

Koncert kolęd w Bostonie

W niedzielę, 12 stycznia, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej odbył się koncert kolęd, w którym udział wzięły chóry z okolicznych polskich parafii. – Gościliśmy chóry z Salem, Webster i Worcester. Boston jak zawsze reprezentowały pięknie „Promyki Jana Pawła II” ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II – wymienia o. Jerzy Żebrowski, proboszcz polskiej parafii w Bostonie. Po koncercie odbyło się spotkanie w Sali Jana Pawła II. Fot. O. J. Żebrowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com