New Jersey

poleć serwis drukuj

Jasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

12-19-2019

Fot. Anna Król
Fot. Anna Król
Fot. Anna Król
Fot. Anna Król
Fot. Anna Król
Fot. Anna Król

Jasełka to sposób, dzięki któremu dzieci mogą poznać historię Jezusa i może pokochać go bardziej. Przyjaciele i rodzina przyjeżdżają, aby obejrzeć swoje pociechy w tym niezwykłym historycznym przedstawieniu.

11 grudnia w Akademii Języka Polskiego w Manchester spotkali się najbliżsi i przyjaciele na corocznych jasełkach i wigilii. Był to czas mile spędzony, pełen uśmiechów i wspomnień, czas wędrówki przez radosne tajemnice różańca świętego, miejsce spotkań z Maryją i Józefem, Aniołem Gabrielem, prorokiem Symeonem, kolędnikami...

Po przemówieniu dyrektor szkoły Anny Tracz, ksiądz Marcin Kania i diakon Vincent Riccardi pobłogosławili zgromadzonych, po czym dzieci miały szansę wykazać się talentami aktorskim, recytatorskim i wokalnym, a akompaniował im Krzysztof Tokarski. Nad całym przedstawieniem czuwała Elżbieta Wszędyrówna z nauczycielami.

Wigilię rozpoczęto tradycyjnie modlitwą, dzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie wzajemnych bożonarodzeniowych życzeń. Dzieci i dorośli zajadali się przepysznymi pierogami i kapustą z grzybami, a na końcu podano wspaniałe desery. Wielu gości miało okazję porozmawiać ze sobą i powspominać tradycję z różnych stron Polski.

Ewa Bieszczad opisała jasełka jako „wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju”, a Krzysztof Grabowski był mile zaskoczony, że polsko-amerykańskie dzieci tak ładnie mówią i śpiewają kolędy w języku polskim.

Pod koniec wigilii jak zawsze przybył Biskup Mikołaj, aby obdarować dzieci wspaniałymi prezentami.

Lidia Grabowska, uczennica kl. VIII

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com