New Jersey

poleć serwis drukuj

Adam Stępień uhonorowany tytułem „Człowiek Roku 2020” przez Zjednoczenie Polaków w Ameryce

01-27-2020

Adam Stępień z żoną...
Adam Stępień od...
Na bankiet przybyli...
Zarząd Zjednoczenia...
Fot. Ryszard...
Fot. Ryszard...
Fot. Ryszard...
Fot. Ryszard...
Fot. Ryszard...

Adam Stępień jest wieloletnim członkiem Zjednoczenia Polaków w Ameryce (ZPA), a od roku 2013 także akcjonariuszem United Poles in America Enterprises. Obecnie pełni również funkcję członka Sądu Koleżeńskiego ZPA. Podczas bankietu, który się odbył 19 stycznia w Sali Kryształowej ZPA, został uhonorowany przez Zjednoczenie Polaków w Ameryce tytułem Człowieka Roku 2020.

Licznie przybyłych na uroczystość gości przywitała Katarzyna Kolek, prezes ZPA. – Cieszymy się bardzo, że są państwo z nami, żeby być świadkami wielkiego wydarzenia w naszej organizacji, jakim jest przyznanie nagrody obywatelskiej ZPA dla naszego przyjaciela i aktywnego członka ZPA Adama Stępnia za jego oddanie i zaangażowanie w naszej organizacji, jak również za wszelkie działania dla dobra wielu innych instytucji i Polonii w USA – powiedziała. W swoim przemówienia podziękowała członkom zarządu ZPA: Elżbiecie Khattak, Magdalenie Pulwin, Małgorzacie Kubiak, Iwonie Dzietczyk, Agnieszce Dolinski oraz członkom komitetu organizacyjnego. – Cieszę się, że mamy w tej organizacji ludzi z wielkimi sercami. Bezinteresowna ludzka pomoc, nie żądająca nic w zamian to największy dar, jaki można podarować drugiemu człowiekowi – zakończyła prezes Kolek.

Część oficjalną prowadzili redaktor Janusz Szlechta (w języku polskim) oraz Marta i Magda Stępień, córki wyróżnionego (w języku angielskim). Inwokację wygłosił o. Władysław Wiktorek, następnie Matthew Kotowski odśpiewał hymny narodowe Polski i USA.

Bankiet swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych władz: senator Sam Thompson, kongresmen Frank Pallone, Jr., burmistrz Old Bridge Owen Henry oraz burmistrz Linden Derek Armstead. Obecna była także Jadwiga Kopala, Główny Marszałek tegorocznej Parady Pułaskiego, John Wisniewski (Człowiek Roku 1999) i George Otlowski (Człowiek Roku 2014), o. Chruściel, a także liczni reprezentanci polonijnych organizacji i stowarzyszeń: Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, Polish Heritage League, Historical Reenactment Groups, Polish League Against Defamation, Sokołów Polskich, Polskiej Fundacji Kulturalnej z Clark, NJ, SPATA, Klubu Polskiego w New Brunswick, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Towarzystwa Różańcowego oraz członkowie organizacji działających pod egidą ZPA.

Po części oficjalnej gościom podano obiad, a wieczór zwieńczyła zabawa taneczna, podczas której o muzykę zadbał DJ Jerzy. W trakcie uroczystości uczestnicy mogli także zapoznać się z treścią wystawy pt. „Milion zza oceanu”, opowiadającej o Polakach i Amerykanach polskiego pochodzenia, którzy walczyli w różnych formacjach armii Stanów Zjednoczonych podczas II wojny światowej.

Joanna Szybiak


Adam Stępień urodził sie w Wilkołazie (Polska), a do Stanów Zjednoczonych przyjechał w 1984 roku. Przez pierwsze cztery lata mieszkał w Nowym Jorku, później przeniósł się do New Jersey i obecnie mieszka wraz z żoną w Old Bridge. Ich córki, Marta i Magda, mieszkają w Massachusetts i Ohio. Cała rodzina należy do polskiej parafii św. Józefa w New Brunswick (Parafia Świętej Rodziny).

Od momentu przyjazdu do USA był aktywnym uczestnikiem życia polonijnego, poczynając od zaangażowania w Polonia Technica i Komitecie Skweru Ks. Jerzego Popiełuszki w Nowym Jorku. Obecnie jest członkiem Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego, członkiem zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej wydział New Jersey, Przewodniczącym Polonia Klub z New Brunswick, a także jednym z założycieli Koła Przyjaciół Radia Maryja w Perth Amboy. Jest także członkiem Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, Instytutu Józefa Piłsudskiego, Komitetu Parady Pułaskiego, Festiwalu Polskiego w East Brunswick i kilku innych polsko-amerykańskich organizacji. Jest jedną z kluczowych osób organizujących podniesienie polskiej flagi w stolicy powiatu Middlesex, New Brunswick oraz uroczystości upamiętniających Bitwę o Little Egg Harbor. Jest również członkiem Unii Kredytowej Zjednoczenia Polaków w Ameryce oraz Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.

W Polsce był aktywny w sporcie jako zawodnik i działacz, zarówno w swojej rodzinnej miejscowości, jak i na Politechnice Lubelskiej. Aktywnie uczestniczył w ruchu Solidarności oraz innych religijnych i patriotycznych organizacjach.

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com