New Jersey

poleć serwis drukuj

Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood

02-06-2020

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W piątek, 24 stycznia, Polska Szkoła Dokształcającą im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ gościła dziadków i babcie uczniów. Najmłodsi uczniowie: przedszkolaki, zerówka i klasa pierwsza ze swoimi nauczycielami przygotowali krótki program artystyczny.

Wierszami, piosenkami i tańcem wyrażali swoją wdzięczność i miłość do tych, którzy są nierozerwalną częścią ich dzieciństwa. Goście mogli również posłuchać utworów granych na pianinie przez Agatę Cieślak oraz uczniów. Nie mogło zabraknąć kawy i słodkości, które przygotował komitet rodzicielski. Dzieci namalowały dla babć i dziadków laurki, z kolei seniorzy mogli wykazać się znajomością bajek w bajkowym quizie.

A już wkrótce w Polskiej Szkole w Lakewood będzie kolejna uroczystość – w kwietniu odbędą się obchody 25-lecia placówki oraz 15-lecia dziecięcego zespołu Maki.

Joanna Dworakowski, opr. wem

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com