New Jersey

poleć serwis drukuj

Dzień Babci i Dziadka w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood

02-06-2020

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W piątek, 24 stycznia, Polska Szkoła Dokształcającą im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ gościła dziadków i babcie uczniów. Najmłodsi uczniowie: przedszkolaki, zerówka i klasa pierwsza ze swoimi nauczycielami przygotowali krótki program artystyczny.

Wierszami, piosenkami i tańcem wyrażali swoją wdzięczność i miłość do tych, którzy są nierozerwalną częścią ich dzieciństwa. Goście mogli również posłuchać utworów granych na pianinie przez Agatę Cieślak oraz uczniów. Nie mogło zabraknąć kawy i słodkości, które przygotował komitet rodzicielski. Dzieci namalowały dla babć i dziadków laurki, z kolei seniorzy mogli wykazać się znajomością bajek w bajkowym quizie.

A już wkrótce w Polskiej Szkole w Lakewood będzie kolejna uroczystość – w kwietniu odbędą się obchody 25-lecia placówki oraz 15-lecia dziecięcego zespołu Maki.

Joanna Dworakowski, opr. wem

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com