New Jersey

poleć serwis drukuj

Wernisaż wystawy o bł. ks. Jerzym Popiełuszce w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden

02-10-2020

W wernisażu wzięła...
Wystawa IPN pt....
Kustoszem wystawy...
Fot. Stowarzyszenie...
Fot. Stowarzyszenie...
Fot. Stowarzyszenie...

W niedzielę, 2 lutego, w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden odbyła się prelekcja oraz wernisaż wystawy IPN o bł. ks. Jerzym Popiełuszce pt. „Zdawałoby się im, że go unicestwili, a to on przeszedł do nieśmiertelności”. Grzegorz Tymiński ze Stowarzyszenia Pamięć, które jest kustoszem wystawy na terenie Stanów Zjednoczonych, przybliżył zgromadzonym słuchaczom postać bł. ks. Jerzego, jego życie, działalność oraz męczeńską śmierć.

Na spotkaniu obecny był Tomasz Kowacz – ówczesny student Akademii Medycznej w Warszawie, dzisiejszy doktor medycyny, który 13 grudnia 1981 roku razem z ks. Popiełuszko uczestniczył w procesji przeniesienia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej z kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu do sąsiedniej parafii Dzieciątka Jezus. Świadectwo pana Tomasza o ks. Jerzym poruszyło obecnych na spotkaniu słuchaczy, którzy po zakończeniu wernisażu w kuluarach dopytywali gościa o osobiste wspomnienia o ks. Jerzym. Wiele z obecnych na wernisażu osób na nowo odkryło postać zdawałoby się tak dobrze im znanego kapłana.

Organizatorzy wystawy dziękują gospodarzowi miejsca ks. proboszczowi Ireneuszowi Pierzchale za rozpoczęcie spotkania modlitwą oraz Ryszardowi Smykowskiemu z działającej przy parafii organizacji Rycerzy Kolumba za zorganizowanie spotkania i gościnność.

Stowarzyszenie Pamięć, opr. wem

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com