New Jersey

poleć serwis drukuj
Witold Gadowski to...
Małgorzata Fechner...

Spotkanie z Witoldem Gadowskim i Małgorzatą Fechner Puternicką w Wallington

02-24-2020

Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział Północny NJ zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim i Małgorzatą Fechner Puternicką, które odbędzie się w sobotę, 7 marca 2020 r., w Cracovia Manor (196 Main Ave., Wallington, NJ 07057) i rozpocznie się o godz. 17:00.

Witold Gadowski to znakomity polski dziennikarz i publicysta – wybitny analityk, wnikliwy obserwator, doskonały znawca i godny podziwu specjalista od procesów społeczno-politycznych i sceny politycznej III Rzeczypospolitej Polskiej, pisarz i poeta. Autor takich książek jak: „Wieża komunistów”, „Smak wojny”, „Dziennik chuligana”, „Lokal dla awanturnych", „Krew nie woda” czy „Szlag trafił” oraz napisanej wspólnie z Przemysławem Wojciechowskim „Tragarze śmierci”. Dziennikarz i reporter śledczy „Gazety Polskiej” i reporter telewizyjny, znany m.in. z programu „Superwizjer” czy materiałów telewizyjnych „Mafia paliwowa 1 i 2” (wraz z Przemysławem Wojciechowskim) i „Łowca smoków”. Natomiast redaktor Małgorzata Fechner Puternicka to autorka sensacyjnej książki – bestsellera „Magnum” oraz „Perełki PRL-u. Przeklinam ciebie Małgorzato”.

Sobotnie spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Nie bójmy się stać po stronie prawdy. Polonia Semper Fidelis”. W programie przewidziana jest relacja z I Marszu Polonii i Polaków do Auschwitz, opis przygotowań do II edycji marszu, zwiastun filmu „Świeci z Doliny Niniwy”, prezentacja książek i rozmowa na tematy aktualnych wydarzeń w Polsce. Red. Witold Gadowski zaprezentuje swoje książki „Boży pył codzienności” oraz „Szlag trafił”, natomiast red. Małgorzata Fechner Puternicka „Perełki PRL-u. Przeklinam ciebie Małgorzato” oraz powtórnie „Magnum”. Przewidziana jest dyskusja oraz czas na pytania i odpowiedzi. Wstęp na spotkanie jest wolny.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com