New Jersey

poleć serwis drukuj
Witold Gadowski to...
Małgorzata Fechner...

Spotkanie z Witoldem Gadowskim i Małgorzatą Fechner Puternicką w Wallington

02-24-2020

Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział Północny NJ zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim i Małgorzatą Fechner Puternicką, które odbędzie się w sobotę, 7 marca 2020 r., w Cracovia Manor (196 Main Ave., Wallington, NJ 07057) i rozpocznie się o godz. 17:00.

Witold Gadowski to znakomity polski dziennikarz i publicysta – wybitny analityk, wnikliwy obserwator, doskonały znawca i godny podziwu specjalista od procesów społeczno-politycznych i sceny politycznej III Rzeczypospolitej Polskiej, pisarz i poeta. Autor takich książek jak: „Wieża komunistów”, „Smak wojny”, „Dziennik chuligana”, „Lokal dla awanturnych", „Krew nie woda” czy „Szlag trafił” oraz napisanej wspólnie z Przemysławem Wojciechowskim „Tragarze śmierci”. Dziennikarz i reporter śledczy „Gazety Polskiej” i reporter telewizyjny, znany m.in. z programu „Superwizjer” czy materiałów telewizyjnych „Mafia paliwowa 1 i 2” (wraz z Przemysławem Wojciechowskim) i „Łowca smoków”. Natomiast redaktor Małgorzata Fechner Puternicka to autorka sensacyjnej książki – bestsellera „Magnum” oraz „Perełki PRL-u. Przeklinam ciebie Małgorzato”.

Sobotnie spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Nie bójmy się stać po stronie prawdy. Polonia Semper Fidelis”. W programie przewidziana jest relacja z I Marszu Polonii i Polaków do Auschwitz, opis przygotowań do II edycji marszu, zwiastun filmu „Świeci z Doliny Niniwy”, prezentacja książek i rozmowa na tematy aktualnych wydarzeń w Polsce. Red. Witold Gadowski zaprezentuje swoje książki „Boży pył codzienności” oraz „Szlag trafił”, natomiast red. Małgorzata Fechner Puternicka „Perełki PRL-u. Przeklinam ciebie Małgorzato” oraz powtórnie „Magnum”. Przewidziana jest dyskusja oraz czas na pytania i odpowiedzi. Wstęp na spotkanie jest wolny.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com