New Jersey

poleć serwis drukuj

Jadwiga Kopala gościem honorowym zabawy walentynkowej w Lakewood

03-06-2020

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W sobotę, 22 lutego, odbyła się doroczna zabawa walentynkowa, zorganizowana przez Komitet Rodzicielski z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ. Podczas zabawy dokonano prezentacji Marszałka 2020 oraz wybrano Miss Polonia 2020. Gościem honorowym zabawy była Jadwiga Kopala, Główny Marszałek 83. Parady Pułaskiego, która odbędzie się w niedzielę 4 października w Nowym Jorku.

Miss Polonia 2020 została uczennica z maturalnej klasy Izabel Fronc, natomiast funkcję Marszałka w tym roku powierzono Katarzynie Soból i to właśnie ona poprowadzi lokalną grupę Polonii nowojorską 5. Aleją w pierwszą niedzielę października podczas Parady Pułaskiego. Uroczystego szarfowania dokonała Jadwiga Kopala. Dyrektor szkoły Katarzyna Pawka podziękowała ubiegłorocznej Miss i Marszałkowi. Goście wysłuchali przedstawienia sylwetki nowej Marszałek przez jej poprzedniczkę, a następnie płynęły pełne ciepła słowa skierowane do gości przez Jadwigę Kopalę i Katarzynę Soból. Po części oficjalnej był moment dla upamiętnienia tej historycznej chwili na zdjęciach.

Po smacznym obiedzie przygotowanym przez rodziców szkoły rozpoczęła się zabawa. Zabawę uświetniły dodatkowe atrakcje w postaci „Walentynkowej Loterii Fantowej”. Wspólne biesiadowanie przy muzyce DJ Marka trwało prawie do białego rana. Dochód z zabawy w całości został przeznaczony na potrzeby szkoły. A wkrótce, bo już 25 kwietnia, na bankiecie w Ambasadorze i 26 kwietnia w Teatrze będzie celebrowane 25-lecie szkoły i 15-lecie istnienia zespołu „Maki”. Więcej informacji na stronie www.lakewoodpolishschool.com.

Agnieszka Stolarczyk, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com