New Jersey

poleć serwis drukuj

Jadwiga Kopala gościem honorowym zabawy walentynkowej w Lakewood

03-06-2020

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W sobotę, 22 lutego, odbyła się doroczna zabawa walentynkowa, zorganizowana przez Komitet Rodzicielski z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ. Podczas zabawy dokonano prezentacji Marszałka 2020 oraz wybrano Miss Polonia 2020. Gościem honorowym zabawy była Jadwiga Kopala, Główny Marszałek 83. Parady Pułaskiego, która odbędzie się w niedzielę 4 października w Nowym Jorku.

Miss Polonia 2020 została uczennica z maturalnej klasy Izabel Fronc, natomiast funkcję Marszałka w tym roku powierzono Katarzynie Soból i to właśnie ona poprowadzi lokalną grupę Polonii nowojorską 5. Aleją w pierwszą niedzielę października podczas Parady Pułaskiego. Uroczystego szarfowania dokonała Jadwiga Kopala. Dyrektor szkoły Katarzyna Pawka podziękowała ubiegłorocznej Miss i Marszałkowi. Goście wysłuchali przedstawienia sylwetki nowej Marszałek przez jej poprzedniczkę, a następnie płynęły pełne ciepła słowa skierowane do gości przez Jadwigę Kopalę i Katarzynę Soból. Po części oficjalnej był moment dla upamiętnienia tej historycznej chwili na zdjęciach.

Po smacznym obiedzie przygotowanym przez rodziców szkoły rozpoczęła się zabawa. Zabawę uświetniły dodatkowe atrakcje w postaci „Walentynkowej Loterii Fantowej”. Wspólne biesiadowanie przy muzyce DJ Marka trwało prawie do białego rana. Dochód z zabawy w całości został przeznaczony na potrzeby szkoły. A wkrótce, bo już 25 kwietnia, na bankiecie w Ambasadorze i 26 kwietnia w Teatrze będzie celebrowane 25-lecie szkoły i 15-lecie istnienia zespołu „Maki”. Więcej informacji na stronie www.lakewoodpolishschool.com.

Agnieszka Stolarczyk, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com