New Jersey

poleć serwis drukuj
Zajęcia w Polskiej...

Jubileusz 25-lecia istnienia Polskiej Szkoły im. M. Kopernika w Mahwah

03-08-2020

Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Mahwah, NJ zaczęła swą działalność 1 marca 1995 roku. W każdą sobotę, od godziny 9:00 do 12:00, dzieci uczą się języka polskiego, historii oraz geografii Polski. Do szkoły uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 15 lat, które dojeżdżają z Rockland County, NY oraz z północnej części stanu NJ. Dzieci nie tylko zdobywają wiedzę podczas zajęć lekcyjnych, ale również występują w jasełkach i innych przedstawieniach. Wspólna zabawa, aktywny udział w spotkaniach i uroczystościach łączy, scala i umacnia polską społeczność na obczyźnie.

W tym roku Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Mahwah obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji zaprasza wszystkich parafian oraz społeczność szkoły na uroczystą mszę św. z okazji obchodów jubileuszu 25-lecia szkoły. Msza św. odbędzie się w niedzielę 15 marca 2020 roku o godzinie 9:00 rano. Podczas mszy wystąpi Chór Iskra w składach szkolnym i kościelnym łącznie. Szkoła zaprasza następnie wszystkich na uroczyste śniadanie jubileuszowe na sali gimnastycznej, które odbędzie się bezpośrednio po mszy. Wstęp za darmo.

Jednak uroczysta msza św. i śniadanie to dopiero początek obchodów jubileuszu szkoły. Polska Szkoła w Mahwah zaprasza również wszystkich na Wielką Galę z okazji 25-lecia istnienia szkoły, która odbędzie się w niedzielę 31 maja 2020 roku w The Grand w Totowa, NJ. Bilety dla dorosłych i młodzieży można nabyć w cenie $85 od osoby, dla dzieci spoza szkoły do lat 12 w cenie $45, dla obecnych uczniów szkoły niezależnie od wieku w cenie $45. Byli uczniowie i ich rodziny mile widziani. Gościom zostanie podany obiad bankietowy z dań na gorąco, po obiedzie serwowany będzie deser. Dla dzieci wystąpi w godzinnym programie magik. Do tańca grać będzie DJ Tomek. W czasie bankietu wiele innych atrakcji. Bilety na bankiet do nabycia w czasie śniadania na sali gimnastycznej 15 marca lub w soboty rano w Polskiej Szkole. Więcej informacji o biletach pod adresem: dorotadytrych@hotmail.com oraz .

wem

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com