New Jersey

poleć serwis drukuj
Gubernator Stanu...

Stan New Jersey zaczyna się „otwierać”

05-18-2020

Gubernator Stanu New Jersey Phil Murphy ogłosił, że od poniedziałku 18 maja pracę wznowić mogą wszystkie budowy, a także firmy czy serwisy oferujące opcję jedzenia na wynos („drive-thru”). Sklepy, nie tylko te „niezbędne” również mogą wznowić pracę, jeżeli będą oferować odbiór produktów.

Wytyczne zaczęły obowiązywać od poniedziałku, 18 maja, od 6 rano. Gubernator zapowiedział, że w nadchodzących dniach podjęte zostaną kolejne kroki zmierzające ku odmrożeniu gospodarki stanu.

Odbiór zakupów „na wynos” czy zezwolenie na serwisy „drive-in/thru” umożliwia biznesom wznowienie pracy, przy jednoczesnym zachowaniu społecznego dystansu.

Na placach budowy pracownicy muszą nosić zakrycia twarzy, będzie obowiązywać zakaz wstępu osobom niekoniecznym do wykonania pracy, zlimitowane zostaną długości przerw, zachowane będą musiały być odpowiednie środki utrzymania czystości.

Gubernator Murphy ogłosił również, że stan do czerwca znacząco zwiększyć chce możliwość przeprowadzania testów, a także wprowadzi w życie program „śledzenia” osób, u których wykryto koronawirusa, tak aby odizolować pozytywne przypadki. Są to konieczne kroki do tego, aby bezpiecznie wznowić regularne działania w stanie.

Decyzje gubernatora związane są z systematycznie malejącą liczbą nowych zarażeń, śmierci i hospitalizacji związanych z COVID-19.

Aktualne informacje o ograniczeniach obowiązujących w New Jersey w związku z epidemią i planowanych etapach znoszenia restrykcji można znaleźć na stronie https://covid19.nj.gov/.

Radio Rampa, JLS

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com