New Jersey

poleć serwis drukuj

Matura online w Akademii Języka Polskiego w Manchester

06-01-2020

Maturzystki z...
Wychowawczyni...
Od pasowania do...
Wirtualne spotkanie...
Wirtualne spotkanie...
Wybrane zdjęcia...

Rok szkolny 2019/2020 był bez wątpienia wyjątkowy. Z powodu pandemii, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nauczycieli, uczniów i ich rodzin, szkoły zostały zamknięte. Ani na chwilę jednak nie ustało nauczanie.

Z pomocą przyszła technologia – już nie tylko jako źródło wiedzy na każdy temat, ale także jako miejsce wirtualnych spotkań nauczycieli i uczniów. Justyna Bereza, wychowawczyni klasy licealnej, wspaniale przygotowała do egzaminu dojrzałości trzy maturzystki. 9 maja 2020 roku do matury w Akademii Języka Polskiego w Manchester przystąpiły: Gabriela Kisielewski, Zuzanna Misztela i Emilia Wrazeń. Było inaczej niż zwykle – ten podsumowujący karierę szkolną egzamin odbył się na platformie zoom. Gabriela, Zuzanna i Emilia przygotowały niezwykle interesujące prezentacje, w których nagromadzona przez lata nauki w polskiej szkole wiedza z zakresu znajomości języka polskiego, historii, geografii, kultury i tradycji polskiej została pięknie wzbogacona własnymi doświadczeniami i osobistymi uczuciami. Maturzystki zaprezentowały dwanaście najważniejszych  –  ich zdaniem – wydarzeń z historii Polski, następnie barwnie i wnikliwie przedstawiły regiony Polski, z których pochodzą ich rodzice, oraz stworzyły niezwykle ciekawe prace pisemne. Wyjątkowo miłym akcentem było również wirtualne spotkanie maturzystek, grona pedagogicznego i dyrektor Anny Tracz z konsulem w Nowym Jorku Mateuszem Gmurą. Podkreślił on wagę i przydatność znajomości języka polskiego na obczyźnie, pamięć o tym, skąd pochodzimy, oraz aktywny udział w krzewieniu dziedzictwa europejskiego.

Wraz z panem konsulem gratulujemy Gabrieli, Zuzannie i Emilii wspaniale zdanego egzaminu maturalnego. Ogromne podziękowania i serdeczne gratulacje płyną też w stronę rodziców i nauczycielki Justyny Berezy. Efektem ich wspólnej pracy jest poczucie wielkiej dumy z kultywowania polskości przez młode pokolenie. Podsumowaniem niech będą słowa pani Justyny skierowane do maturzystek: „Egzamin maturalny kończy jeden z etapów. Przed wami kolejna, piękna podróż, w której – mam nadzieję – będziecie często i z sentymentem wracać do waszych korzeni”.

Anna Iwaszkowska
nauczyciel AJP w Manchester, NJ

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com