New Jersey

poleć serwis drukuj
Henryk Rybak był...

26 maja br. zmarł Henryk Rybak, właściciel i założyciel sklepów PIAST w New Jersey

06-01-2020

Henryk Rybak urodził się w 1954 roku w Koszycach Wielkich – w niewielkiej miejscowości, położonej 60 mil na wschód od Krakowa. Był absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżynierii. W 1980 roku wyemigrował do USA.

Swój biznes rozwijał z pasją – w 1991 roku wraz z żoną Marią założyli PIAST Meats and Provisions. W ciągu lat rozwinęli go w jedną z najprężniej działających sieci sklepów spożywczych na wschodnim wybrzeżu USA. Sklep nie tylko słynie z produkcji własnych kiełbas i wędlin, ale jest miejscem, w którym podtrzymywana jest polska tradycja.

Pan Henryk był patriotą, aktywnym działaczem, który wspierał wiele polonijnych inicjatyw i przedsięwzięć, wśród nich organizacje sportowe, kościoły oraz polskie szkoły – w tym, co robił, zawsze pozostawał jednak skromnym człowiekiem. Wraz z żoną wspierali wiele lokalnych inicjatyw, sami również organizowali wiele akcji charytatywnych. Henryk Rybak wraz z pracownikami sklepów PIAST co roku brał udział w Paradzie Pułaskiego na Manhattanie, a w 2011 r. jako marszałek prowadził kontyngent Garfield.

Pan Henryk był szanowanym członkiem społeczności polonijnej i lokalnej. W 2005 roku otrzymał Złoty Medal dla Amerykańskich Liderów w Biznesie, podczas uroczystej Kolacji Prezydenckiej w Waszyngtonie, D.C. W 2009 roku został włączony do Rycerzy Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy. Niejednokrotnie doceniany był za swoją działalność przez władze stanu New Jersey, jak w 2017 roku, kiedy uhonorowany został nagrodą za wkład w rozwój biznesu polsko-amerykańskiego w Bergen County, czy w 2018 roku, kiedy otrzymał najwyższe odznaczenie cywilne policji w New Jersey – Silver Honorary Award.

Henryk Ryba zmarł nagle, 26 maja br. Pozostawił żonę Marię, trójkę dzieci i wnuczęta.

Ostatnie pożegnanie śp. Henryka Rybaka odbyło się w niedzielę, 31 maja, w Vander Plaat-Caggiano Funeral Home, 13-31 Saddle River Road, Fair Lawn, NJ.

Radio Rampa, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com