New Jersey

poleć serwis drukuj
Od lewej: Honorata...
Od lewej: Magdalena...

Prezydencki lunch

08-13-2020

Doskonała pogoda, elegancka przestrzeń prywatnego klubu golfowego prezydenta Trumpa w Bedminster w New Jersey i goście z różnych branż, w tym branży turystycznej – to wszystko sprzyjało ożywionej dyskusji na temat nowych możliwości współpracy i jak najlepszego wykorzystania szans na rozwój.

Spotkanie, które odbyło się we wtorek, 28 lipca, w letniej rezydencji prezydenta Trumpa w Bedminster, zorganizowane zostało przez Północno-Wschodnią Polsko-Amerykańską Izbę Handlową zarządzaną przez Karolinę Dehnhard, we współpracy ze Stowarzyszeniem Polsko-Amerykańskich Biur Podróży (SPATA) kierowanym przez prezes Honoratę Pierwołę oraz fundacją Show Me Your Heart Foundation i Heather Won Choi, która jest członkiem Bedminster Club. Jednym z tematów spotkania było rozszerzenie współpracy między Polską i amerykańską Polonią a Koreą Południową.

Choć kierunek ten wydawać się może nieco egzotyczny, to jednak od wielu lat istnieje już na różnych polach współpraca między Polską a Koreą Płd. – To nie jest coś całkiem nowego, tylko raczej rozszerzenie tego, co już działa – tłumaczy Karolina Dehnhard, partner w wydziale prawa międzynarodowego w kancelarii Lindabury McCormick Estabrook & Cooper, P.C. i prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej na północno-wschodnie USA. – Rok temu pojechałam do Korei Płd. z Heather Choi, by rozszerzyć kontakty Izby Handlowej oraz zorientować się, w jaki sposób można rozszerzyć współpracę turystyczno-gospodarczą z tym krajem. Wtorkowe spotkanie było poniekąd pokłosiem tego wyjazdu, pojawiły się konkretne pomysły, a obecne na lunchu osoby mające już doświadczenie we współpracy z Koreą Płd. wygłosiły krótkie przemówienia, dzieląc się swoją wiedzą – mówi Karolina Dehnhard, która w firmie prawniczej zajmuje stanowisko dyrektora zarządzającego sprawami z zakresu prawa międzynarodowego, w tym dotyczącymi międzynarodowych rozwodów, spraw społecznych (w tym też emerytur z Polski) czy dotyczących własności nieruchomości. Jej domeną jest także nawiązywanie i rozwój relacji biznesowych między Stanami Zjednoczonymi a Polską. W tej dziedzinie koncentruje się na start-upach oraz możliwościach wykorzystania prywatnych i publicznych źródeł finansowania.

W spotkaniu w Bedminster Club uczestniczyli konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki oraz Magdalena Żelazowska, dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku. Obecni byli również agenci turystyczni z czterech stanów: Nowego Jorku, New Jersey, Connecticut i Pensylwanii.

Jednym z tematów dyskusji było to, jakie są perspektywy współpracy w dobie koronawirusa. Choć obecnie liczne ograniczenia hamują przedsięwzięcia turystyczne, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by planować przyszłe wyjazdy oraz zacieśniać nawiązane już kontakty. – Świat obecnie zrobił się o wiele bardziej wirtualny, co ma swoje zalety. Kontakty biznesowe stały się o wiele łatwiejsze, osoby sprawujące ważne funkcje są bardziej dostępne niż wcześniej, a dzięki upowszechnieniu zdalnych spotkań nawet umówienie się na rozmowę z kimś, kto znajduje się na drugiej stronie globu, nie jest obecnie niczym niezwykłym – relacjonuje mec. Dehnhard, wyrażając nadzieję, że kiedy świat znów stanie otworem, nawiązane obecnie kontakty zaprocentują i przełożą się na efektywną współpracę.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wirtualny Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Kierownictwo Festiwalu w porozumieniu z ojcami paulinami podjęło decyzję o przeprowadzeniu pierwszego w historii Sanktuarium Wirtualnego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu. Festiwal odbył się w internecie, 7 września, w godzinach 4-8 pm. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com