New Jersey

poleć serwis drukuj

Barbara Zawłocka poprowadzi Linden 5. Aleją

10-01-2017

Marszałek Linden...
Marszałek Barbara...
Wspólne zdjęcie...

Komitet Parady Pułaskiego w Linden, NJ funkcję marszałka powierzył w tym roku Barbarze Zawłockiej. Jest ona 37. Marszałkiem Parady w Linden. Junior Miss Polonia została wybrana Adriana Brenycz, a Miss Polonia 2017 – Adrianna Sabat. Uroczyste szarfowanie pani marszałek i koronowanie missek odbyło się w sobotę 9 września w auli przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden.

Gospodarzami ceremonii byli: Sue Lukenda – prezydent General Pulaski Memorial Parade Committee of St. Theresa w Linden oraz jej mąż Christopher Lukenda, który był Marszałkiem Parady w Linden w roku 2013. Powitali gości, którzy wypełnili salę, po czym wszyscy odśpiewali hymny amerykański i polski. Burmistrz miasta Derek Armstead złożył gratulacje marszałek Barbarze Zawłockiej i obu misskom i życzył wszystkim, którzy 1 października będą maszerować 5. Aleją, pięknej pogody.

Inwokację wygłosił ksiądz Tadeusz Mierzwa, który został mianowany administratorem parafii, po odejściu proboszcza Mirosława Króla do Orchard Lake. Potem pojawił się na chwilę sam ksiądz Król, który właśnie przyleciał z Orchard Lake i złożył gratulacje oraz serdeczne życzenia nowej marszałek i pięknym młodym dziewczętom.

Wszyscy goście zjedli późny obiad, aby trochę odsapnąć i rozłożyć w czasie wrażenia. No a potem się zaczęło... Miss Polonia 2016 Alexandra Krowicki założyła na głowę koronę małej miss, czyli Junior Miss Polonia 2017 – Adrianie Brenycz, a następnie Miss Polonii 2017 Adriannie Sabat.

Obie opowiedziały nieco o sobie. Mała miss ma 9 lat i uczy się w Woodfern Elementary School. Kocha taniec, swojego psa, który nazywa się Talia, oraz dwa kotki Gypsy i Baily. Po całej ceremonii dała zresztą piękny pokaz tańca klasycznego.

Duża miss ma 19 lat. Należy do Związku Harcerstwa Polskiego w Clark, NJ. Uczyła się w polskiej szkole w Elizabeth. Studiuje architekturę w New Jersey Institute of Technology. Uwielbia rysować i malować. Jej pasją jest turystyka. Lubi podróżować do Polski.

Najważniejszym momentem wieczoru było oczywiście wręczenie szarfy tegorocznej marszałek parady Barbarze Zawłockiej. Uczynił to ubiegłoroczny marszałek Jeffrey Krowicki. Pani Barbara pracuje w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej od roku 1987. W roku 1995 została menadżerem oddziału Unii w Union, a od 2003 kieruje oddziałem w Linden. Nic dziwnego, że w ceremonii szarfowania uczestniczyło wiele jej koleżanek i kolegów z pracy. Wręczyli jej kwiaty i złożyli gratulacje.

Barbara Zawłocka poprowadzi 1 października, Piątą Aleją na Manhattanie, wszystkich mieszkańców Linden i okolic, którzy zechcą wziąć udział w 80. Paradzie Pułaskiego.

Gratulacje Barbarze Zawłockiej złożył również Wielki Marszałek Parady Pułaskiego Sławomir Platta. Przy okazji opowiedział nieco o historii parady i o jej bohaterze – generale Kazimierzu Pułaskim. – 28 września w Carnegie Hall ostatni koncert w swej karierze zaśpiewa Jose Carreras i będzie to koncert właśnie dla Polonii. A 1 października w Central Parku, tuż po Paradzie Pułaskiego, wystąpi pięcioro słynnych wykonawców z Polski: zespół Wilki, Krzysztof Cugowski, DeMono, Kamil Bednarek i Ania Wyszkoni. Takich produkcji artystycznych w historii Polonii nowojorskiej jeszcze nie było. Warto wziąć w nich udział – zachęcał Wielki Marszałek Sławomir Platta.

Potem wszyscy chcieli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z trzema paniami – bohaterkami wieczoru. A kiedy opadły emocje, rozpoczęły się tańce. Oprawę muzyczną i świetną muzykę do tańca zapewnił DJ Leszek. Był to piękny, momentami wzruszający wieczór, który wielu osobom – zwłaszcza bohaterkom i organizatorom – na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Janusz M. Szlechta

wróć
~N525N
2017-10-11 18:33:20
Zgłoś do moderacji
Być może Państwo Krowiccy z NY wiedzą że Kazimierz Pułaski był ich niezbyt dalekim krewnym. Grzegorz Krowicki z Warszawy

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com