New Jersey

poleć serwis drukuj

Walka o fotel gubernatora trwa

09-30-2017

Po dwóch pełnych kadencjach w Białym Domu gwiazda Baracka Obamy świeci nadal mocno. Demokraci chcą to wykorzystać i liczą na to, że były prezydent zaangażuje się w kampanię wyborczą i swoją obecnością wesprze ubiegającego się z ramienia tej partii o fotel gubernatora New Jersey Phila Murphy’ego. Jesienią w ramach kampanii planowane podobno jest wydarzenie, w którym weźmie udział Obama.

Badanie przeprowadzone przez Quinnipiac University wskazuje, że obecnie kandydat demokratów ma 25-punktową przewagę nad swoją kontrkandydatką z Partii Republikańskiej Kim Guadagno. Czy wsparcie Baracka Obamy, który podczas wyborów prezydenckich dwukrotnie wygrał w New Jersey i nadal cieszy się sporą popularnością w tym stanie, pomoże Murphy’emu zwiększyć ten wynik i sprawi, że będzie o krok bliżej do gubernatorskiego fotela?

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com