New Jersey

poleć serwis drukuj

Walka o fotel gubernatora trwa

09-30-2017

Po dwóch pełnych kadencjach w Białym Domu gwiazda Baracka Obamy świeci nadal mocno. Demokraci chcą to wykorzystać i liczą na to, że były prezydent zaangażuje się w kampanię wyborczą i swoją obecnością wesprze ubiegającego się z ramienia tej partii o fotel gubernatora New Jersey Phila Murphy’ego. Jesienią w ramach kampanii planowane podobno jest wydarzenie, w którym weźmie udział Obama.

Badanie przeprowadzone przez Quinnipiac University wskazuje, że obecnie kandydat demokratów ma 25-punktową przewagę nad swoją kontrkandydatką z Partii Republikańskiej Kim Guadagno. Czy wsparcie Baracka Obamy, który podczas wyborów prezydenckich dwukrotnie wygrał w New Jersey i nadal cieszy się sporą popularnością w tym stanie, pomoże Murphy’emu zwiększyć ten wynik i sprawi, że będzie o krok bliżej do gubernatorskiego fotela?

JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com