New Jersey

poleć serwis drukuj
Zajęcia artystyczne...

Niemal wszystkie szkoły publiczne w New Jersey oferują zajęcia artystyczne

09-30-2017

Zgodnie z raportem przeprowadzonym na podstawie danych statystycznych zebranych z prawie wszystkich szkół publicznych w New Jersey i uwzględniających rok szkolny 2015/2016 aż 99% uczniów ma dostęp do zajęć artystycznych w różnych formach. To wzrost o 5% w porównaniu do wyników podobnego badania przeprowadzonego 10 lat temu. Z raportu wynika też, że największy udział w tym ma muzyka i plastyka, natomiast rzadziej spotykane są zajęcia teatralne i taneczne.

Zajęcia artystyczne wyzwalają kreatywność, a także pomagają dzieciom otworzyć się na relacje międzyludzkie, pozwalają też rozwijać talenty i umiejętności, nie tylko artystyczne, co w przyszłości daje pozytywne efekty, nawet jeśli chodzi o umiejętność odnalezienia się na rynku pracy. Ponadto, dzięki tak znakomitemu wynikowi, New Jersey jest liderem w skali kraju pod względem dostępności zajęć artystycznych w szkołach. 

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com