New Jersey

poleć serwis drukuj
O tym, że dane...

Mieszkańcy New Jersey pozywają Equifax

09-29-2017

Wiadomo już, że co najmniej czterech mieszkańców New Jersey wniosło pozew przeciwko firmie Equifax, której działalność polega na gromadzeniu i przetwarzaniu informacji o konsumentach w celach weryfikowania ich zdolności kredytowej.

Szacuje się, że w bazach danych tego giganta kredytowego znajdują się informacje dotyczące ponad 800 milionów indywidualnych konsumentów i ponad 88 milionów firm na całym świecie. W maju br. wskutek ataku hakerskiego z firmy wyciekły dane ponad 143 milionów klientów. Hakerzy zyskali dostęp m.in. do numerów ubezpieczenia społecznego, numerów kart kredytowych, adresów i numerów prawa jazdy poszczególnych osób. Zarzuty wniesione wobec firmy dotyczą nieprawidłowego zabezpieczenia wrażliwych danych przez Equifax. Firmę w złym świetle stawia też to, że atak i wyciek danych miał miejsce w maju, a konsumenci do września nie zostali poinformowani o tym fakcie. 

JLS

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com