New Jersey

poleć serwis drukuj
O tym, że dane...

Mieszkańcy New Jersey pozywają Equifax

09-29-2017

Wiadomo już, że co najmniej czterech mieszkańców New Jersey wniosło pozew przeciwko firmie Equifax, której działalność polega na gromadzeniu i przetwarzaniu informacji o konsumentach w celach weryfikowania ich zdolności kredytowej.

Szacuje się, że w bazach danych tego giganta kredytowego znajdują się informacje dotyczące ponad 800 milionów indywidualnych konsumentów i ponad 88 milionów firm na całym świecie. W maju br. wskutek ataku hakerskiego z firmy wyciekły dane ponad 143 milionów klientów. Hakerzy zyskali dostęp m.in. do numerów ubezpieczenia społecznego, numerów kart kredytowych, adresów i numerów prawa jazdy poszczególnych osób. Zarzuty wniesione wobec firmy dotyczą nieprawidłowego zabezpieczenia wrażliwych danych przez Equifax. Firmę w złym świetle stawia też to, że atak i wyciek danych miał miejsce w maju, a konsumenci do września nie zostali poinformowani o tym fakcie. 

JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com